Fotbal - ca pasiune! Toate cel mai bun film de acțiune de fotbal in aceasta toamna! Fotbal românesc

Ca parte a 1/8 de finală ale Cupei română, „Krasnodar“ și „Orenburg“ a emis un meci de foc, dar astăzi ei sunt mulțumiți de dezasamblare încă mai abruptă. Rapid două goluri a gazdelor trei goluri oaspeții răspunde la două drepte un cartonaș roșu de înlocuire devreme portar, 11, a adăugat la cele două minute și jumătate de dramatica tragere la sorți a lui - Rusfootball.info spune totul despre fotbal fantastic film de acțiune în această toamnă!

"Krasnodar" - "Orenburg" 3: 3

"Orenburg": Gutor, Poluyahtov, vrăbii, mici, Andreev, Breev, coroane (Efremov, 46 '), Afonin, Georgiev (Nekhaichik, 55'), Oyevole, Delkin (Katsalapov, 77 „)

Cartele: Kaleshin, 20 '- Andreev, 19', Gutor, 90 + 1, vrabia, 90 + 2, Katsalapov 90 + 4 '

Eliminare: Kouassi, 44 '- mic, 74'

săptămâni în urmă un an și jumătate, „Krasnodar“ și „Orenburg“ prima dată în istoria sa, a jucat unul cu celălalt și a fost în termen de 1/8 din Cupa România. Că meci a mers într-adevăr de foc și bogat în emoții. Oaspeții arata foarte bine, dar a pierdut în prelungiri. Antrenorul „Orenburg“, Robert Evdokimov, a văzut nu numai o eroare în jocul de saloanele lor, dar, de asemenea, influențată, în opinia sa, rezultatul defectele judecătorului. Ei bine, ședința de astăzi a fost o ocazie excelentă de a dovedi că echipa sa și adevărul nu este mai slab decât „Krasnodar“.

Pre-meci descompus, desigur, au fost în favoarea gazdelor, dar toată lumea știa că „tauri“, s-au jucat joi în Europa League și a apărut împotriva „Schalke“ nu este cel mai bun mod. În plus, nu a existat nici o claritate cu privire la ceea ce cui Shalimov poate conta astăzi în linia de atac. Smolov recuperat, dar nu până la sfârșitul anului, Ari a fost, de asemenea, cu trauma. Ca urmare, în gama de pornire împotriva „Orenburg“ a fost brazilian și clubul golgheterul a fost chiar din rezervă.

Nu, într-adevăr, este un luptător adevărat! Prin minutul 11, „Krasnodar“ a marcat două goluri și să elaboreze un avantaj confortabil. Protecția pe stânga flanc „Orenburg“ nu împiedică combinațiile reci de gazde, astfel încât Pereira și Ari scrise în contul său pe un gol. S-ar părea că favorit are un avantaj imens și ar trebui să continue să crească, dar ceea ce este „underdog“! Oaspeții chiar și atunci când scorul a fost 0: 0 și a încercat să atace un moment suculent, dar a început să fie împins ciocan numai împotriva perete.

Breev 5 minute după al doilea gol pentru gazde prinde perfect mingea pe piciorul drept și trimite-l din afara zonei doar în colțul Stanislav Kritsyuk poarta. Există întrebări la portar? Pentru gustul meu, nr. În acest moment. Dar există șanse de a înscrie în următoarea realizarea „Orenburg“. După ce Stanislav Kritsyuk a făcut în mod clar o greșeală la ieșire, scăzând mingea în lupta pentru Oyevole, ceea ce a ajutat în mod semnificativ Poluyahtovu egaliza. 21th minut - și începe peste tot din nou, domni.

Dar oaspeții nu vor să plece cu capul în apărarea și a continuat în drumul lor spre victorie topuri. Se pare că echipa a luat o pauza după un început impetuos, dar „Orenburg“, a precizat că a fost doar o aparență. Colțul în performanța jucătorilor săi la 31 de minute au dus la o Poluyahtova grevă, care absolut nimeni nu a împiedicat să facă o dublă. Și acest lucru, amintiți-vă, fundașul central! Fundasul, care a marcat de două ori! Ce binecuvântare că pasiunea jocului cupa, „Krasnodar“ și „Orenburg“ transpirat în campionat.

Am înțeles că nu toată lumea poate mulțumi această poveste emoțională, cineva vrea să citească despre mai mult decât analiza tactici, obiective și erori de echipă. O să mă ierți, dar și în România rareori se întâmplă aceste jocuri atunci când nu doriți să se scufunde în sălbăticia din joc, și vreau să se bucure de această nebunie. Este minunat că va continua după pauză. „Orenburg“, chiar și în cele mai continuat să joace numărul doi, și nu este surprinzător faptul că „Krasnodar“ a fost mai scoate în evidență.

Cu toate acestea, proprietarii de mult timp nu a putut egaliza. Un timp ratat Grand Ari, de lux salva de la Gutor făcute după Kaleshin unul câte unul, în toamna de la sine, nu este foarte mult lăsat pe teren lovind Okriashvili. În același timp, oaspeții ar putea crește avantajul lor, dacă Delkin bate Sinitsyn. Dar Artem nu a putut să înscrie, și în curând după ce a ajuns la prețul plătit. Dar, mai întâi, să spunem despre actul mitocănesc Frank Strana.

Vrăbii și Nekhaychik au marcat, dar sa dovedit a fi ușor inexacte. Cu toate acestea, jucătorii, „Krasnodar“ nu a reușit să înscrie mai mult astăzi. Saci de adăugat din nou o mare cantitate de timp la jumătate, dar jocul sa încheiat la egalitate, de asemenea. Poate, meciul de astăzi a fost cel mai bun în această toamnă. A fost un avantaj sigur de o echipa, apoi o altă revenire și a reveni din nou la joc în primul rând, cartonașe roșii, un prejudiciu portar, o mulțime de șanse de notare și abrupte nefiltrat fotbalul românesc. Fotbal - ca pasiune!