ȚSKA Moscova - în ligă

Ieri vice-campionii România a intrat în runda a 4 preliminar al Ligii Campionilor, învingând AEK la Moscova (1: 0). CSKA a asigurat participarea a cel puțin faza grupelor din Europa League, în cazul în care roșu și albastru va cădea în caz de eșec în etapa finală de selecție în Liga Campionilor - CSKA rivale va fi stabilit la tragerea la sorți, vineri, la Nyon. În acest caz, într-o întâlnire cu leziuni la genunchi greci a primit portarul Igor Akinfeev. în curând va trece de inspecție.

CSKA: victoria Akinfeev la costul de leziuni

Având în urmă cu o săptămână în Atena avantaj semnificativ de două goluri, CSKA nu numai că l-au ținut acasă, și a câștigat din nou. Curios, moscoviții din nou excelat după un corner. Ca ambele ori în Atena.

O oră după gerbilii fluierul final a venit o veste mai bună. Datorită victoriei, „Steaua“, în Republica Cehă și înfrângerea de la Kiev „Dynamo“ în Elveția, roșu și albastru va primi tragerea la sorti a patra runda de calificare în rândul jucătorilor însămânțate. Și întâlniri cu „Sevilla“ a evitat. "Liverpool". "Napoli" și "Sporting". Eroul principal al armatei poate fi considerat un apărător al „Young Boys“ Jordan Lotombu. Acesta a fost scopul lui în minutul 90, scos din turneu Kiev.

Acum, șansele de a obține CSKA de mult a crescut în turneul grupelor Champions League. Sunt de acord pentru a trece „Istanbul BB“ cu fostul apărător din Moldova „Moscova“ Epureanu o parte mult mai ușor decât „Liverpool“ cu un furios Klopp a condus sau „Napoli“, cu stadionul ei vartej.

Cu toate acestea, optimismul înainte de meciurile decisive încă ar trebui să conțină.

Deoarece Akinfeev răniți. CSKA portar accidentat din nou genunchiul stâng

În primul rând, pentru că nu este încă diagnostic clar de Akinfeev. care sa accidentat la genunchi ieri. Și du-te pe teren, cu Igor sau fără el - o diferență uriașă. Oricine adversarul.

În al doilea rând, AEK sa dovedit prea firav. Atenienii cele mai multe ori uitat complet pierdut. Nimic, dar inutile brutalitatea și gafe nu-mi amintesc, „ex-Rumyniyane“ Vranjes. Cosic. Marko Livaja. Ucraineană Chygrynskiy. în spatele căreia este experiența de a juca în „Barcelona“. De asemenea, nu sunt marcate exploateaza.

În al treilea rând, CSKA chiar și împotriva unei astfel de adversar a reușit să facă fanii lor nervos. Grecii permis în mod deliberat să suficient de liber pentru a ține mingea. Dar aici e paradoxul: drepte și plictisitoare, oaspeții pot profita de ea nu, dar după pauză roșu-albastru a venit cu problema ei înșiși.

Primul clopot a sunat în minutul 63. Suedezul Johansson a dat un pumn de la distanță, și Akinfeev ciocnește de preț peste comanda bar spectaculos. Fostul atacant „Ruby“ Marko Livaja pornit pentru prima dată de finisare, administrat la o distanță scurtă deasupra pumn.

După alte cinci minute, de un albastru a dat un „foc“ Vasin. Încă o dată. În ceea ce el nu a fost încurajat la o conferință de presă Viktor Goncharenko. dar rămâne faptul că, după o serie de gafe apărător pierdut în mod clar încrederea. El a încercat să-și îndeplinească Vasin, stângăcie aruncat de pe capul mingea spre Akinfeev - un mister. Numai nerastoropost Mantalosa a salvat gazdele de gol - deținător a reușit să trimită înainte de greacă și a bătut mingea cu pumnul. Cont la acel moment era încă 0: 0. Scor de AEK și totul ar fi dovedit mult mai trist.

La sfârșitul Akinfeev din nou pentru o lungă perioadă de timp a avut loc pe genunchi. De data aceasta, după ce oaspeții corp la corp atacant. Potrivit directorului general Roman Babaev CSKA. Igor vânătaie puternic. Din fericire, totul va fi. După punerea în aplicare în armata schiopatat scârțâind de apărare ...