Real "-" Barcelona“, rezultatul este 02 martie (Repere) - hd fotbal

Catalanii au predominat în prima vară El Classico.

Real
„Barcelona“ bate „Real“ în meciul de Cupa Campionilor International. Messi a deschis scorul în minutul al treilea meci: o trecere de la Busquets, cu ajutorul de rebound argentinian de la Varan a lovit colțul de sus al frontului de poartă. Deja în al șaptelea minut, scorul a fost 0: 2. După lumbago Neimar mingea a fost Rakitic, care a pătruns doar în partea de jos. În următoarele minute, scorul ar putea deveni devastatoare, dar Suarez și Rakitic nu a realizat momente mari.

După 14 minute, „Real“ a redus întârzierile în cont. Mateo Kovacic a bătut aproape de segmentul Pique și a lovit pricepere colțul de departe. În următoarele 20 de minute, ambele echipe a ratat mai multe oportunități pentru adevăratele scopuri. Mai ales zeloși catalani, dar Messi și Neymar nu a avut noroc. După 36 minute, Asencio răzbunare cu Kovacic și a egalat scorul - 2: 2.

La începutul celei de a doua jumătate, „Barcelona“, a luat din nou conducerea. Neymar spânzurat în portar cartier, în cazul în care Pique rupt doar sub poarta bara transversală Navas. Curând Costa Rica a făcut unele mare salvează, în mod constant, fără a da o șansă de a mări scorul Neymar, Suarez și Umtiti. În cele din urmă „Real“ a încercat să egaleze, dar fără nici un rezultat.

Real - Barcelona 2: 3 (2: 2)
Goluri: Messi, 3 (0: 1); Rakitic 7 (0: 2); Kovacic, 14 (1: 2); Asensio, 36 (2: 2); Piquet, 50 (2: 3).