manager de producție de locuri de muncă (funcții, competențe, cum să devină) director taxe

Persoana principal în producția de director. În prezentarea și responsabilitatea acesteia sunt unele unități ale căror activități îl conduce. Director de producție este responsabil pentru calitatea produsului, controlul procesului de fabricație în ansamblu și se asigură că lucrarea a fost realizată la intervalul de timp stabilit.

locul de muncă

Director al cererii în aproape toate companiile de producție care fac haine, ciocolată, mobilier, ferestre, saltele, aparate de sudura, etc.

Istoria profesiei

În orice moment, în fruntea oricărui grup sau întreprindere a fost condusă de omul care a condus echipa. Directorul de producție a început să apară în legătură cu apariția unor fabrici mari. Magazine au devenit mai mari, procesul de producere a produselor de personal mai greu de lucru mai mult. Responsabil pentru procesul de producție și calitatea produsului finit a devenit director de producție.

Atribuțiile de director de producție

Pe umerii directorului de producție a impus o serie de taxe, cum ar fi:

  • managementul personalului;
  • controlul calității produselor și conformitatea acestuia cu standardele de stat;
  • controlul executarea planurilor de producție;
  • monitorizarea respectării normelor de siguranță și protecția muncii;
  • inspecție tehnică și de întreținere în timp util a echipamentelor de producție;
  • Analiza eficienței producției și pregătirii raportării performanțelor;
  • dezvoltarea măsurilor care vizează îmbunătățirea eficienței producției și pentru a reduce costurile.

În funcție de tipul de activitate al societății de administrare pot fi atribuite, și astfel de drepturi ca:

  • recrutarea și instruirea personalului;
  • automatizarea proceselor de producție;
  • inventar în depozite.

la cerințele Director de producție

Pentru directori următoarelor cerințe sunt prezentate pentru producția de:

  • Învățământului superior;
  • experiență în producția de 3 ani;
  • experiență în funcții de conducere;
  • cunoașterea PC-ului;
  • cunoașterea tehnologiilor moderne de producție.

uneori, de asemenea, necesar:

  • experiență cu o procedură străină;
  • experiență în activitățile angajatorului (de exemplu, în producția de mobilă).

Exemplu de CV pentru producție

Cum de a deveni directorul de producție

Pentru a deveni director al producției trebuie să fie studii superioare, de preferință tehnic. În viitor, trebuie să cumpere nu doar anumite abilități de conducere, dar, de asemenea, să știe ce producția „viu“.

Director Salariu de producție

Director Salariu de producție în funcție de regiune și întreprinderile variază de la 40 la 150 de mii de ruble pe lună. În unele organizații, un salariu de specialitate este format din salariu și bonusuri suplimentare după atingerea obiectivelor. Salariul mediu al director de producție este de 80 de mii de ruble pe lună.