Cupa Confederațiilor Gheata de Aur - Torres, mingea de aur - la Neimar

Torres a condus registru concursuri bombardamentele în finala, în cazul în care echipa brazilian bate spaniolă 3: 0, iar nou player-ul „Șahtior“
Fred, scor de două ori, prins cu spaniolul pe numărul de goluri marcate - cinci. Dar Torres a jucat mai puțin timp, așa că a fost el a primit Gheata de Aur - site-ul oficial al FIFA.
Cel mai bun jucător al Cupei Confederațiilor este recunoscut ca brazilianul Neimar, care a marcat patru goluri și două pase decisive.

Căpitanul naționale de fotbal Brazilia Neymar imediat după Cupa victorie celebrare Confederatia va merge sub bisturiul chirurgului. Fotbalistul vrea să aibă o intervenție chirurgicală pe gât, astfel încât nimic nu l-ar distrage atenția de la activitatea sa în spaniolă „Barcelona“, în cazul în care el trece de la brazilian „Santos“, ITAR-TASS a raportat.
Neymar, kicker: „Acum va trebui să sufere o intervenție chirurgicală abia după aceea voi merge la locația“ Barcelona „Gât mă face o mulțime de dificultățile pe care mi-ar distrage atenția de la fotbal, înainte de călătorie în Europa, am nevoie pentru a rezolva această problemă ...“
În ajunul echipei naționale a Braziliei a câștigat peste rivalul spaniol.

Cinci minute mai târziu, aproape a dublat scorul la Oscar - un jucător „Chelsea“ bate din centrul casetei și Casillas nu a fost pregătită pentru impact, dar spaniolii au avut noroc și mingea a trecut pe lângă poartă.
Nu au timp să treacă pe Iker ca Paulinho a observat imediat că portarul este departe de poarta, aproape aruncat mingea la el de guler. Casillas a reușit să acopere mingea în ultima secundă.
Răspunsul a venit spaniolii neconvingătoare - într-unul din atac spaniol rar Iniesta a încercat să rupă sub bara, dar mingea este reflectată ușor de Zhulio Sezar. la sfârșitul unei ore de joc, Fred ar putea dura mai bine problema.

Spaniolii a rupt sirul de victorii din 29 de jocuri. Cupa Confederațiilor este singurul trofeu care nu se află în colecția acestei echipe.
În mângâierea finală a echipei italiene în echipa de lovituri de departajare bate Uruguay - 3: 2, terminând turneul pe locul al treilea.
Cel mai bun marcator al turneului a fost spaniolul Fernando Torres. El a marcat cinci goluri, la fel ca și brazilian Fred, dar a luat spaniolul timp la mai puțin de joc, în legătură cu care a câștigat „Gheata de Aur“.
Cel mai bun jucător al turneului recunoscut de atacantul brazilian Neymar, care a primit „Balonul de Aur“.

Chempionat.com
Premiile au prezentat Cupa Confederațiilor. „Gheata de Aur“ a fost turneul Spania atacantul Fernando Torres.
"Silver Boot" la brazilian Fred, "bronz" - compatriotul său Neimar.
Având în vedere Fred Torres și cinci goluri și o asistă, dar avantajul a fost acordat spaniolului, deoarece el a jucat mai puțin timp.
Activele Neimar patru goluri și două pase decisive. Neymar, de asemenea, a fost distins cu „Balonul de Aur“ ca cel mai bun jucător al turneului, premiul al doilea la Iniesta, a treia - de la Paulinho.

Andres Iniesta după meciul cu Brazilia
Spania mijlocașul Andres Iniesta de fotbal a criticat arbitrul meciul final al Cupei Confederațiilor cu Brazilia olandezul Borna Keypersa. Acesta este raportat de către site-ul de publicare AS.
Iniesta a declarat că judecătorul a înregistrat de multe ori încălcări, de rupere fluierul de joc. „Am stiut ca am putea lovi acest lucru, dar judecătorul ar trebui să ia poziția corectă.“, - a spus fotbalistul.
Cu toate acestea, Iniesta a admis regularitate victoria brazilian, spunând că adversarul a fost mai puternic, mai ales în detalii. Potrivit spus jucătorul, a ajutat pentru a învinge gazdele un gol rapid (marcat în al doilea minut, Fred).

Thiago Silva, David Louis, Marcelo, Luis Gustavo Paulino (Ernanes, 88), Oscar, Halk (Zhadson, 72) Fred (Jo, 80), Neymar
Spania: Casillas, Arbeloa (Aspilikueta 46), Pique, Ramos, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro, Mata (Navas, 52), Torres (Villa 59)
Gazdele au început rapid meciul. în Hulk 2 minute a dat penalty. toamna lui Fred împins mingea în plasă, 1: 0. În prima dată după Casillas spaniol a salvat atacuri periculoase Paulino, Neimar si Fred.
În minutul 41, oaspeții și-ar putea câștiga. Pedro a mers unu la unu, și împușcat singur cu portarul. David Luiz reușește să facă o minge. Un minut înainte de pauză, brazilienii au avut un atac de mare viteză.

Echipa națională de fotbal a Braziliei a ocupat o înfrângere majoră a echipei naționale spaniole în casa finală Cupa Confederațiilor. Jocul, care a avut loc aseară la stadion „Maracana“ din Rio de Janeiro, sa încheiat cu scorul de 3: 0. Echipa nationala a Braziliei a devenit câștigătoarea Cupei Confederațiilor pentru a patra oară în istorie și a treia oară consecutiv. Echipa Italia, bate Uruguay la penalty echipei, a câștigat turneul de la locul al treilea

Maracana „în brazilian Rio de Janeiro a găzduit meciul final al Cupei Confederațiilor, care sa întâlnit echipele din Brazilia și Spania.
Brazilienii nu a reușit gol mai devreme: a doua minut al Hulk primește mingea în linia dreaptă de pedeapsă și atârnate la colțul lung. Neymar o singură atingere a aruncat mingea pe partea din față în afara lui Fred, care a fost lupta cu rivalul a scăzut la împușcat fotbal, dar situată pe gazon, a reușit să străpungă piciorul în plasa singur cu Casillas.
Un minut înainte de pauză Neymar pe punctul de ofsaid efectuate lovitură irezistibila cu piciorul stâng sub transversală, mărind avantajul turneului.