Zenit bate Bnei Yehuda, cu un scor de 2 0

Petersburg „Zenith“, în primul meci al etapei a treia de calificare a echipei Europa League învins Israel „Bnei Yehuda“, cu scorul de 2: 0. "Mark" spade forjata Domenico Criscito și Aleksandr Kokorin.

Meciul a avut loc la Tel Aviv. Din primele minute ale albastru-alb-albastru a luat mingea sub control și cu unelte de scurt garantate avantaj teritorial. A fost foarte cald - 29 de grade, plus - dar chiar că este legat la „Zenith“.

Prima abordare promițătoare este prin activitatea Erokhin și alergători: în primul rând a luat mingea și trimite, celălalt atașat la mijlocul distantei, dar portarul a salvat pe copiii lui Israel.

Șase minute mai târziu, el a amenințat în poartă Erokhin și de această dată portarul lui Israel a trebuit să lucreze pentru a finaliza.

„Zenith“, a continuat ofensiva. Anyukov lovit de pedeapsa, Ivanovic cârpi gol, dar mingea a trecut puțin peste poartă. Jocul a fost jucat pe terenuri și jumătate „Bnei Yehuda“.

În a doua jumătate a anului, „Zenith“, a continuat să atace: Oaspeții posesia mingii, gazdele au ripostat. În primele 15 minute ale porților lui Israel, nici unul din Sankt-Petersburg nu amenința. Protocolul a fost un nu - arbitrul ia dat un avertisment.

Dar cont avny menținut pentru mult timp, „Zenith“, a depus un colț, apărător Criscito perevisel și a trimis mingea la cel mai apropiat „nouă“ - 0: 1. Cu un minut înainte de Mancini Juliano scos de pe teren, în locul celui care a apărut Driussi.

Apoi, momente la porțile „Bnei Yehuda“, a început să apară mai frecvent. 20 de minute înainte de sfârșitul celui de al doilea înlocuirea „Zenith“ Zhirkov a permis să se relaxeze și să înceapă să joace Paredes. Curând linia ofensivă de albastru-alb-albastru reactualizat Artem Dzyuba - Poloz a suferit o accidentare și a fost forțat să renunțe la locul său pe teren.

În segmentul final al meciului a „Zenith“ a fost capabil de a construi pe acest succes datorită combinației excelente de minge bună și Kokorin. Finalul întâlnirii a fost o simplă formalitate: să joace cel puțin o minge de proprietari nu au avut oportunități, și Sankt Petersburg au păstrat rezultatul dorit și a obținut victoria.

"Zenith" a câștigat "Bnei Yehuda", cu scorul de 2: 0

Text: St. Petersburg Jurnal