Șahtior "-" Chelsea „- 2 1

Șahtior
„Șahtior“ se bucură de un gol marcat în poarta „Chelsea“. fotografie shakhtar.com

Lucescu este exact compoziția, așa cum a prezis de site-ul nostru, sub titlul „Outlook pentru joc.“ Surprize în începutul nostru nu a fost.

„Șahtior“ a marcat primul său de atac. Adriano a primit mingea de la Raz, a mers la poarta și împușcat. Mingea a lovit mâna lui Terry și a sărit pe suprafața de pedeapsă. Teixeira a luat mingea și împușcat singur cu Cech - 1: 0! Acesta a fost al treilea minut al meciului ...

„Chelsea“ s-au grabit imediat pentru a recupera. Dar acolo a fost. Nostru a rezistat un obiect ascuțit de cinci minute și a luat mingea sub control. „Șahtior“ a început să joace jocul lor, inerente în jocul său campionat intern. Controlul mingea pentru o lungă perioadă de timp, „minerii“ au creat urgența și centru, și pe flancuri. „Miner“ și lovit de departe, și din afara suprafeței de pedeapsă. Dar tot drumul. Această poziție Cech bine ales, ajută la apărătorii „gard de țăruși“. momente „grase“ donchane ratat la sfârșitul primei reprize a jocului. Și, destul de interesant, ambele aceste puncte au fost stabilite după o pasă de la colț. Și este în joc cu echipa engleză! Și așa, nu au fost confundate, creând momente de „Șahtior“! În primul rând Mkhitaryan ar putea dubla scorul după o pasă de Willian: Cech parried. Și, după aceea, din nou, după un corner bătut Rakitskiy - Cech lovește mingea. La finisare Hübschman: Cech din nou!

Și ce despre „Chelsea“? Nu, ei nu au luptat tot timpul. Au jucat pe tejghea. Si contraatacuri destul de ascuțite. Este suficient să spunem că de două ori salvat sincer Pyatov, când Torres a fost deja unu la unu cu el.

A doua jumătate a început cu atacurile oaspeților. Ei, evident, nu-i plăcea un astfel de scor de pe tabela de marcaj. „Aristocrații“ îngrămădite pe partea de sus poarta noastră. Dar „Șahtior“ a reușit să înlăture pericolul, și după: să înscrie!

În minutul 52, Fernandinho si Adriano popressingovali cu succes asupra lui oaspeții. Fern ia trimis mingea de sub picioarele Davida Luisa Adriano pe. Louis (care este al nostru) a luat mingea, trece prin mijlocul a dat dreptul de a rula în sus Fernandinho. El a luat mingea și a doua atingere împușcat în colțul de departe - 2: 0! Doar un cântec! Și este 50-lea gol în tricoul brazilian „Șahtior“ și obiectivul 250th al Donețk în turneul Cupa Europei din istorie!

În plus, jocul a continuat în aceeași ordine de idei ca și în prima jumătate a anului, după un gol este marcat. „Șahtior“ mai mult control asupra mingea. „Chelsea“ a încercat cu disperare să contra-atac. În minutul 71, o mare șansă de a înscrie a fost în Mkhitaryan. Henry primește mingea pe pedeapsa și sa mutat de-a lungul liniei și împușcat: din păcate, apărarea. Cech a reușit să lovi mingea în corner. Trei minute mai târziu, din nou pe marginea de taiere a fost un armean. Gesha perforate, după o pasă de la Srna: Cech din nou omniprezentă! În minutul 79, ar putea înscrie Hübschman. Dar șutul său din afara pedeapsa cu perfidie a mers foarte bine la raft. „Chelsea“ până în acest moment nu a atacat atât de periculos. Și dacă au existat lovituri la poarta noastră, totul a mers direct în mâinile lui Pyatov. Dar, în același 79 minute, era foarte periculos. Azar mi-a venit „la o dată“ cu Pyatov, dar să bată portarul nostru nu a putut.

Cu toate acestea, „Șahtior“ nu a putut fi salvat autogol „uscat“. Londonezii bstro jucat lovitura liberă de pe partea dreaptă, Ivanovic la viteza a intrat în zona noastră de pedeapsă, împușcat de-a lungul porții. Și Oscar-martor "împușcat" Pyatov - 2: 1.

„Shahtar“ joacă cu încredere liderul Premier League și câștigătorul ultimei Ligii Campionilor în domeniul său. Având în vedere tragerea la sorți, „minerii“ dintr-un loc curat, și rupe departe de „Chelsea“ pentru trei, dar din „Juventus“ are patru puncte. Înainte de plecare o dificil de a vizita echipei lui Abramovici, pe care echipa sa nu a reușit să facă un cadou pentru ziua lui. Și noi, desigur, foarte fericit!

Încă o mulțime de muncă. Primul loc după trei jocuri am avut deja. Sper ca greșelile din trecut, nu vom permite. Eschu nevoie pentru a colecta o cantitate decentă de puncte. Fiecare joc este important.
Ar trebui să se înțeleagă că numai ea băieți.

Vreau să rețineți și Chelsea. Sunt tipi foarte tehnice.
Cech toate la altitudine. Oche a placut Torres. Probabil singura persoană în atacul care a primit nimic din momentul în care ....

Vă mulțumim pentru victoria ta!

Da, e fantastic. Adevărata ficțiune. Miner desfășoară pe teren cele mai bune cluburi din Europa, liderii țărilor lor, Juve, Chelsea. Cred că acest lucru este cel mai bun joc (Chelsea) în istoria Șahtior. Londonezii au revenit în mod miraculos de la înfrângere! Și să faptul că nu a înscrie astăzi, el va zbura în Anglia!
Mai are cineva întrebări L.Adriano? Tip - de ce a făcut-o? Astăzi, el a fost cel mai bun, precum și Fern, Pyatov, Srna! Cineva altcineva se îndoiește Hyubshmane, Ratseev? Toate cu o victorie. )))