Remontada sau deces

„Real“ va încerca să remedieze situația în confruntarea cu „Celta“ pentru a merge la Cupa Regelui semi-finala, dar „Sokker.ru“ propune remontad Madrid, în noul secol.

- În secolul XXI Madrid „Real“ de 9 ori pentru a rupe în favoarea lor pe parcursul confruntării cu două picioare, după înfrângerea în prima manșă.

- "Cream" angajat la 3 remontady în 3 turnee. Cupa Regelui, Liga Campionilor și Supercupa Spaniei.

- În fiecare dintre următoarele cazuri „Madrid“ a pierdut prima vizită. și apoi pentru a corecta situația de pe „Santiago Bernabeu“.

- „Celta“ echipa Zinedina Zidana a pierdut în domeniul său, așa că, dacă remontada avea loc, aceasta va fi a zecea într-un rând în noul secol și unic în natură. la urma urmei trebuie să lucreze la bug-uri în bârlogul inamicului.

"Galatasaray" - "Real Madrid" - 3: 2

"Real" - "Galatasaray" - 3: 0

"Gimnàstic de Tarragona Tarragona" - "Real" - 1: 0

"Real" - "Gimnàstic de Tarragona Tarragona" - 4: 2

Plecarea destul de rușinoasă „Real“ din Cupa Regelui împotriva cluburi ca „Alcorcon“ și „Uniunea Real“, și că „Gimnàstic de Tarragona“, a vrut să răstoarne rege. La finalul reuniunii de ieșire Aitor Karanka reușește mingea în plasa lui, și totul a început să se uite serios la „Santiago Bernabeu“, unde vizitatorii îndrăznind a deschis scorul în primul minut. Aceasta a însemnat că „Real“, a trebuit să câștige de două goluri. Raul a răspuns prompt, dar în minutul 15 „Gimnàstic de Tarragona“ a marcat din nou. Cu toate acestea, „crema“ au obținut rezultatul dorit: Raul hat-trick, un alt gol a fost marcat de Guti.

"Athletic Bilbao" - "Real" - 2: 1

"Real" - "Athletic Bilbao" - 3: 0

În desenul regelui „Real“ Cupa a făcut doi remontady, al doilea a avut loc în semifinale. În lupta clasic cu „Atletism“ Zidane a marcat primul, dar bascii au o victorie cu o voință puternică în a doua jumătate, dar Madrid a avut loc doar o singură dată. În debandadă a participat din nou goluri Raul și Guti: acești tipi în cazul în care erau agenți ai spiritului Juanito. Apropo, în ciuda a două feat, în finala „Real“ a pierdut „Deportivo“ și a plecat fără un trofeu.

"Bavaria" - "Real" - 2: 1

"Real" - "Bayern" - 2: 0

Dar remontada următor a fost un pas important pe drumul spre mare succes. Check-in Munchen nu a avut succes, cu toate că, pentru moment totul a mers bine, pentru că Jeremy a reușit pe 11 minute. Effenberg Pizarro a marcat un gol în ultimele zece minute, ceea ce face „Real“ să se răzbune pe domeniul său. Nu a fost ușor, „Bavaria“ nu a renunțat la 69 de minute. când Ivan Helguera a marcat un gol important. împușcat de control în cele din urmă a făcut Guti.

"Mallorca" - "Real" - 2: 1

"Real" - "Mallorca" - 3: 0

„Real“ a început o campanie pentru un trofeu cu o înfrângere în Palma, în cazul în care golul victoriei cu un cinism special marcat de Samuel Eto'o, nu este potrivit club de la Madrid. Cu toate acestea, pe insularii „Santiago Bernabeu“, a așteptat debandadă cu goluri de Raul, Ronaldo și Beckham. doar se alăture „Royal Club“.

"Valencia" - "Real Madrid" - 3: 2

"Real" - "Valencia" - 4: 2

Poate cea mai izbitoare remontada. În primul rând, confruntarea sa transformat 11 goluri a marcat salbatic in doua partide. În al doilea rând, eu joc „Transformers“ foarte mult de un scenariu de la Hollywood. David Silva și-a consolidat avantajul „Valencia“, a marcat în Madrid, apoi a fost îndepărtarea gol Rafael van der Vaart și Van Nistelrooy înapoi de la punctul cu var. În minutul 72-lea atunci când scorul a fost de 1: 1 și olandezul a văzut un cartonaș roșu în fața lui. Și apoi a început miracole! Vdevyaterom Madrid a marcat trei goluri. distins Ramos, De la roșu și Higuain, apoi a ratat prietenul lui Morientes, dar obiectivul nu a rezolvat nimic. Fantastic!

"Barcelona" - "Real Madrid" - 3: 2

"Real" - "Barcelona" - 2: 1

"Celta" - "Real" - 2: 1

"Real" - "Celta" - 4: 0

Rezultatele deosebit de relevante în ajunul reuniunii de astăzi: recent, în urmă cu patru ani, „Transformers“ a trecut deja, „Celta“, în Cupa Regelui, profitând de eforturile voinței. Galicienii a câștigat, de asemenea, 2: 1, în primul joc, cu toate acestea, ea a continuat, „Balaídos“ carte de atu „Bernabeu“ a fost în Madrid, în manșonul. În pereții nativi Cristiano Ronaldo hat-trick, un alt gol a fost marcat de Sami Khedira, iar echipa lui Mourinho a ajuns apoi la capăt, acolo să-și piardă, „Atletico“.

"Wolfsburg" - "Real" - 2: 0

"Real" - "Wolfsburg" - 3: 0

remontada comemorativă contează deja și Zidane antrenor. Dacă vă amintiți, în sferturile de finală ale ultimului sezon de Champions League „Real“ a pierdut în „Wolfsburg“ la o petrecere, doar pentru a zdrobi „lupii“ în domeniul său. Cristiano Ronaldo a marcat din nou un hat-trick, deci este un atribut esențial al ultimelor două operațiuni de salvare. Există un alt model interesant: 5 din 6 cazuri în care „Madrid“ facut revenirea în Liga Campionilor și Cupa Regelui, el a ajuns în finala turneului. Bătălia decisivă în Liga Campionilor, după astfel de evenimente câștiga întotdeauna, dar în turneul intern a urmat înfrângerea.