Oia „știri română“ - neutru - săritor Shubenkov a crescut din nou pe podium, și a scăpat

A fost o cursa fantastica. Cu toate acestea, așa că a trebuit să fie. Rivalii în 110 de metri obstacole femei s-au majorat notabile. Revenind capul spre dreapta, Serghei putea vedea toate înainte de începerea cursei, pentru că a fost difuzate la pista.

Cine nu a fost demn de atenție? Orlando Ortega hispanic (cubanez, care, după Cupa Mondială din Moscova nu a venit înapoi acasă) - medaliata cu argint la Jocurile Olimpice de la Rio. Jamaican pergament hansle deține 12,94 secunde (Serghei - 12.98) și a fost un argint la Beijing după Shubenkova. Și campion olimpic din Londra, detinator al recordului mondial (12.80) motivație Aris Merritt și va alimenta suficient pentru toți finaliștii. Merritt a fost un bronz de la Beijing, și câteva zile după campionat din cauza unei boli genetice a cunoscut un transplant de rinichi, care ia dat o sora mai mare. A fost o luptă între viață și moarte, la fel ca în sezonul actual, sprinter a arătat 13.09! În cele din urmă, campion olimpic de la Rio de Janeiro - jamaican Omar Maklaud, liderul sezonului mondial, sa 12.90 - al șaselea rezultat din istoria rula barieră.

Shubenkov a fost întotdeauna foame pentru victorii. Și a murit de foame în suspensie chiar mai mult. Scopul lui cea mai mare nu este atins. Și el știe că cuvintele „argint cu moniste“ - doar un cuvânt frumos. Argint - un loc al doilea. Și doare, ca antrenorul lui Sergei Klevtsova. Dar chiar acum ofensiv, iar mâine ei vor începe să lucreze la tine și secunde. Ei știu cum să o facă.

Și în loc de a alege cioburi, găsi propriile lor slăbiciuni. „Sper șansa de a câștiga o voi face. Încă am nevoie pentru a „sparge“ MacLeod. Am intrat astăzi ca el ar putea, dar încă nu se poate face nimic cu el. "

... Și aproape cu cursa finală, care să-l pună în limba oficială a IAAF, sportivii neutre a adus prima medalie de campionat, a fost, de asemenea, o veste proastă: Hotelul este acasa tuturor sportivilor noștri, a descoperit infecția. La momentul eliberării de informații sunt bolnavi 30 de persoane din 900 (de exemplu, liderii echipei naționale german Robert Harting și David Storl).

„Mai multe cazuri de gastroenterită au fost raportate in randul sportivilor care au reședința într-unul dintre hotelurile oficiale ale campionatului mondial. Victimele au primit asistență de la medici locale, este, de asemenea, lucreaza cu autoritatile de sanatate pentru a menține situația sub control. echipa de medici au sugestii, „- a spus într-o declarație IAAF.

De la unul dintre sportivii noștri, din fericire, nu am îmbolnăvesc. Informații Sergey Shubenkov aflat la ieșirea din zona de amestecare. Dar, campion mondial en-titre, în săritura Lasitskene Maria, a cărui sosire la Londra a fost inițial planificat doar marți, va fi depusă într-un alt hotel.