Minsk - Dynamo - la egalitate cu Cipru AEK Atena, în a doua etapă a treia rundă de calificare a Ligii

Astăzi, într-un meci acasă pe stadionul „Tractor“ Dinamo Minsk a jucat într-o remiză 1: 1, și să părăsească turneul. Înainte de pauză, adversarii un pic amenințat porțile reciproc, jucând cu accent pe apărare. Dar, imediat după reluarea jocului echipei gazdă reglat ritmul, după 46 de minute, Yuriy Ostrouh a câștigat o penalizare, care a vândut Anton Saroka - 1: 0. După aceea, cetățenii Minsk deținută în totalitate inițiativa și a creat unele mari oportunități de a înscrie, dar nu a reușit să reușească încă o dată. Și, în finalul întâlnirii, în minutul trei compensată, oaspeții au profitat de faptul că portarul „Dynamo“ Sergei Ignatovich a alergat înainte și nivelat rezultatul - 1: 1.

Compoziția „Dynamo“: Ignatovich; Galovich, Kuzmenok, Karpovitch, Ostroukh Bykov, Leković (Sachivko, 77), Oleksandr Noyok, Hlebas (Nikolic, 70) Saroka, Hvaschinsky (Lukitch, 46).

În primul joc, care a avut loc în urmă cu o săptămână în Larnaca, secțiile Sergei Hurenko a pierdut cu scorul de 0: 2.

De la cluburile belorumynskih de performanță în competiția europeană va continua doar BATE. Cedând Praga „glorie“, în calificarea Ligii Campionilor, Borisov va încerca acum să intre în faza grupelor Europa League.

Lupta pentru o ieșire în faza grupelor LE continuă lituaniană „Suduva“, care, în a doua rundă a bătut din turneu Soligorsk „Shakhter“, iar acum a luat dintr-o dată prioritate față de elvețian „Sion“ - 3: 0 (acasă) și 1: 1 (într-o vizită) . Ea merge mai departe și Viena „Austria“, învingând AEL cipriot și macedonean „Shkendija“. Alți participanți din playoff seara asta a determinat mai târziu.