Dawn si Mariupol legat de notare reciproc o minge

Ambele echipe spera cu siguranță, pentru un start mai bun în acest sezon al țării, cu atât mai mult că au luat acasă adversarii lor în prima rundă. Cu toate acestea, „Mariupol“ nu a putut să bată liga recente „Veres“ co-jucători mai întâi să se stabilească pentru o remiză, și „Dawn“ și la toate pierdut la „Steel“, cu un scor minim de 0: 1. Este destul de rezonabil că secțiile de opoziție interne Yuri Vernidub și Alexander Sevidova într-adevăr numarate parțial reabilitată în ochii fanilor și pentru a obține prima victorie în turneu.

De la fluierul de start echipa gazdă, așa cum era de așteptat, a mers mai departe o forță mare, și deja pe al 2-lea minut Artem Sukhotsky a lovit din afara suprafeței de pedeapsă - mingea a atins un apărător și a zburat în colț. „Dawn“ de inerție a continuat să pună presiune pe porțile oaspeților, dar fără momentele speciale.

Dar oaspeții au respins aceste atacuri adversarii, a început să se organizeze contrajoc lui. Inițial, minutul 8 Vyacheslav Churko de pe flancul stâng împușcat brusc pe poartă Andreya Lunina, dar portarul a avut un reflex bun la post, respingând-o parte. Apoi, la 11 minute, după transferul dreptului tuturor aceeași Vyacheslav Churko s-au trezit fără rivali tutelare Sergiy Rudyk aproape linia goalmouth a lovit capul peste poartă. Și, în sfârșit, în minutul 16, după o lovitură liberă, numit în apropiere de pavilion colțul din stânga, portarul a făcut o greșeală la ieșire, „Dawn“ Andrey Lunin decât a profitat imediat de Sergey Yavorsky - 1: 0 făcu un pas înainte „Mariupol“.

Este clar că echipa Luhansk nu se aștepta o astfel de dezvoltare, și a recâștigat conducerea în mijlocul reprize. De mai multe ori jucătorii, „Dawn“ Amestec carouri bun, culminând într-o lovitură pe poartă, dar Artemu Suhotskomu, Dmitry Grechishkin și Vladislav Kochergin precizie în mod clar nu este suficient. Cu toate acestea, au fost observate aceleași greve inexacte, iar jucătorii „Mariupol“ Dmitri Myshnev Ruslan Kisil.

Nimic mai interesant segment de public nu a văzut în prima jumătate a anului și rivalii sa dus să se odihnească.

La începutul jocului, imediat după pauză, „Dawn“ a condus din nou atac o forță mare, și din nou, fără nici un rezultat. În același timp, pe Mariupol 51 minute câștigat destul lovitură liberă în apropierea suprafeței de pedeapsă promițătoare. Sergei Yavorsky a lovit partea de jos pe puterea - Andrey Lunin de data aceasta piesa și a luat mingea în mâinile sale.

În minutul 57 echipa gazdă a creat, de asemenea, un moment critic, după o lovitură de pedeapsă desen. El a înmânat mingea Dmitry Grechishkin și, după reducerea unora dintre partenerii săi, coajă de piele a zburat de-a lungul liniei de poartă doar un metru distanță de ea. Din obiectivul „Mariupol“ salvat omniprezent Igor Jaworski, capul bate mingea în afara limitelor.

În ciuda eșecului local, „Dawn“ a continuat să atace și 70 de minute reușit încă. Și am creat un gol jucătorii, care au înlocuit. Vladislav Kalytvyntsev distanta atîrna o minge în zona goalmouth în cazul în care Eugene Opanasenko profită de inconsecvență în acțiunile apărătorilor ale clienților și lagărelor lor rapid, lovit puternic și precis de Rustam Khudzhamov - 1: 1.

„Mariupol“, întâmplător, este, de asemenea, nu a renunțat la speranța din nou, să vină înainte. La finalul meciului, în minutul 85, Sergei Yavorsky încă o dată am decis să bată Andrei Lunin puternic lovit de bază, dar un nou venit recent „Dawn“ nu mai încearcă să fie greșit. Așa cum, cu toate acestea, el este încrezător și să facă față impactului Ruslana Kisilya trei minute mai târziu.

La comandă și stânga. Egal 1: 1.

"Dawn" - "Mariupol" - 1: 1 (0: 1)

"Dawn". Andrey Lunin Aleksandr Svatok, Artyom Gordienko, Artem Sukhotsky, Igor Haratin (Eugene Opanasenko, '46), Vassily Priyma Vladislav Cabaye (Vladislav Kalytvyntsev, '46), Vladislav Kochergin, Dmitry Grechishkin Ruslan Babenko, Paulinho (Maksim Lunov ' 59)

"Mariupol". Rustam Khudzhamov, Evgeniy Neplyah Igor Kiryukhantsev Denis Kozhanov (Maksim Bely, '89), Sergei Yavorsky, Sergiy Rudyk (Vitaly Vytsenets, '82), Vitaly Koltsov, Dmitry Myshnov, Sergey Vakulenko Ruslan Kisil, Vyacheslav Churko (Sergey Bolbat, '75)

Arbitrul. Aleksandr Derdo (Marea Neagră)

Eugene Opanasenko 70 - Sergei Yavorsky, 16.

Artem Sukhotsky, 39.

Tot ceea ce ai vrut să știi despre planurile pentru meciurile din fanilor echipei naționale

Asta-i drept, nici un sens că cererea din acest infirm.

O propunere descrisă încercări dynamy în fotbal în ultimii 15 de ani. Frumos.

„Shakhter“, a arătat mare curaj, ca manifestându-se pe teren. Am încercat să joace, fie cu mingea.

Dacă acest lucru este despre tine - atunci toate ponyatno.Esli - despre Fonseca, el a spus exact opusul - un cont.

Să fie obiectiv. Pentru moment - 6-0 # 128512;

Yakscho vіn otrimav gromadyanstvo - nu vіn legіoner, vіn Ukraїnets. Tse єdiny sposіb viznachati nalezh.