marfă Caspian

Kazan parte grea a sezonului: într-un meci cu „Anji“ la stadionul din echipa Kaspisk Gracia din nou nu au arătat un joc remarcabil, dar victoria a fost luat cu ei. Cum a fost - în articolul „FIA-Kazan“.

Tot binele care înconjoară „Ruby“, în tabăra de antrenament în Spania, ca și în cazul în care a dispărut cu revenirea la rece România. Partea de primăvară a sezonului pentru Kazan a început din nou săptămâna trecută, dar victoria candid asupra „Siberia“, se pare că doar pentru a adăuga o întrebare la antrenor și jucători. Răspunsuri dori să vadă în joc cu „Anji“, dar altele decât ca o dezamăgire pe primele minute ale meciului nu a fost de gând să aducă.

Faptul că „Ruby“ nu este pierdut în prima jumătate a meciului „Anji“, poate fi considerat un miracol. Joc anterioare dintre aceste echipe a dorit într-adevăr să uite ca un vis urât, dar „Ruby“ a făcut toate eforturile pentru a juca în același mod ca și într-una dintre cele mai proaste jocuri ale sezonului: Ryzhikov face o greșeală la ieșire, Sanchez chudit în apărare, jucătorii de atac uita că acestea ar trebui să construiască și să blocheze. În Kazan, în urmă cu șase luni, acest lucru a condus la un 1: 2 după fluierul final.

A existat un loc de pedeapsă ratat chiar dar din nou au făcut o gafă acasă de echipa fericire Kazan - Katsav a lovit, astfel încât artlessly Ryzhikov a fost chiar capabil de a captura mingea. De obicei, aceste episoade sunt împingând echipa pentru a se asigura că curajul de a smucitura înainte și se precipită poarta greșit, dar „Ruby“ au avut lucruri mai bune de făcut: colecta cartonașe galbene inutile, greseasca pe 5-10 angrenajele metru și certați cu judecătorul.

Ronaldinho în corpul Parshivlyuk

De la curse la schi. Șase sporturi preferate Rustam Minnikhanov

„Anji a atacat“, „Ruby“, a încercat să se apere, dar nu este interesant. Destul doar 2 episoade care descriu echilibrul de putere în joc. În primul rând, Yann M'Vila, bate mingea sa sara prin sine, l-au trimis la o cruce, aproape un gol, spre deliciul de aranjarea Ryzhikov și întreaga linie de apărare Kazan. În al doilea rând full-spate Parshivlyuk versat cu player-ul, „Rubin“ trucuri „elastice“ - tehnici avansate pe care, înțelegi, a făcut în timpul lui Ronaldinho. Vezi diferenta?

După pauză, „Rubin“ împins jocul de la scopul său, dar în același timp un fotbal în Kaspisk sa încheiat. Înainte ca „Anji“ mulțumit atacuri interesante, acum Kazan si nu ataca, iar proprietarii nu au voie să facă. Fotbalul a devenit o luptă - liber, greco-romane, jumătate de lungime, dar ceea ce vrei, dar mingea de joc a fost un pic similar. Abuzul de standuri, care sunt difuzate periodic alunecat în eter, la acel moment a fost cel mai onest și autentic de pe teren.

Medalia de Onoare

În vara anului „Rubin“ a schimbat componența și jumătate din următorii 15 jocuri după eșecul menționat nesygrannost jucători. În timpul iernii, „Anji“ a fost înlocuit cu 95% dintre jucătorii elementele de bază, dar în primul său meci oficial au uitat de integritate decât multe cluburi, care a fost joaca un buchet de-a lungul anilor. Diferența este că „Ruby“ a petrecut o gramada de bani pe el, și „Anji“ a adus jucători liberi. Dacă nu există nici o diferență, de ce plătească mai mult?

„Eu fac doar ceea ce vreau.“ Aliya Mustafina de gimnastică și o pauză în cariera sa

Obiectiv Kanunnikova, care a avut loc la 81 de minute și a terminat victorios, cel puțin este un credit la Kazan: Mahachkala nu a înscrie o sancțiune, nu pune stoarce pe „Ruby“, atunci când acestea ar putea face acest lucru, iar la finalul meciului și au fost în minoritate.

Gracia era încă rulează în jurul zonei tehnice, de mai multe ori a schimbat schema de joc, chiar a reușit să joace trei atacanti, dar „Ruby“, din nou, a marcat numai după Karadeniz. Dar, pentru ca acest lucru să se întâmple, a fost necesar pentru a face o mulțime de efort în 80 de minute anterioare: pentru a apăra, a alerga după fiecare minge, joacă tare, și chiar nepoliticos, dar stau până la sfârșit. Lupta pe teren, deși nu întotdeauna spectaculos, dar este nevoie de mai multă putere decât rasele în atac.

Dar dacă ai vrut, Javi?

omagiu bate Max - el a fost foarte bun, dar este atât de dornic să câștige Gracia? sofisticare tactice adventuring jocuri în fiecare linie, o abordare individuală a fiecărui jucător în formare și toate pentru ce? Acum, de dragul victoriei, datorită unui gol în ultimul minut?

„Senzația de joc determină rezultatul. Cred că am avut un meci nu foarte bine, eu nu sunt mulțumit de modul în care am realizat acest joc. El a fost zdrobita de pedeapsă - frumos jucat de Sergei Ryzhikov. Eu cred că „Anji“ a avut un joc foarte bun, jocul nostru de astăzi, nu sunt mulțumit. Cred că „Anji“ mai mult decât merita un rezultat pozitiv, „- a recunoscut Gracia mai târziu.

Este cel mai prost meci sub spaniolul? Nu, pentru că a câștigat. Sunt „Ruby“ norocos? Da, dar poartă o puternică, și este o luptă, am văzut echipa noastră din această seară. Plus 3 puncte, ceea ce înseamnă că suntem în joc.

"Anji" - "Ruby" - 0: 1 (0: 0)

Obiectiv: Kanunnikova, 81.

Avertismente: Ezatolahi, 27 - Tkaciuk, 11; Kanunnikov. 23.

Eliminare: Ezatolahi, 77 (a doua locuințe).

penalizare Pierdute: Katz, 23.

"Anji" (Makhachkala): Iurcenko Parshivlyuk (Asildarov 89), grăsimi, Thomas Phibel, Musaliev, Brizgalov, Ezatolahi, Khubulov (Yakovlev, 63), Katz, Budkovskyy Prudnikov (Batov, 61).

"Rubin" (Kazan „): Rizhikov, Sanchez, Zambrano, Bourlak Ustinov (Karadeniz, 79), M'Vila, Tkachuk (Tsaktash 56), Zhemaletdinov, Kanunnikov, Zhonatas.