Kuban 24 - ambele FC "Kuban", jucat cu Yaroslavl, "Shinnik"

Echipa a început jocul prudent. Nimeni nu sa aventurat, și practic jucătorii invocate contraatacuri. Ei bine primi oaspeți, dar șuturi pe poartă Yuriya Dyupina amenințare deosebită nu este efectuată. La mijlocul jumătate Krasnodar nivelat joc. Dar scopul în final nici echipa nu a fost în măsură să - 0: 0.

„În prima jumătate a anului am avut mai multe abordări. A trebuit să le gestioneze doar „- a declarat antrenorul principal al FC“ Shinnik „Alexander Pobegalov.

În a doua jumătate a jocului de înlocuire a trimis „Kuban“ pentru mai bine. După 62 de minute, a intrat pe teren Nikita Malyarov, după șapte minute, el a marcat. Și fostul său club. Nikita sa mutat la Krasnodar de la Yaroslavl.

„Este minunat să fi jucat mingea. Oleg Oleinik a plecat rolled romi, sa mutat, mi-a văzut și a dat o pasă. Și acolo deja era un păcat să nu înscrie, „- a spus Nikita malariei.

După „Shinnik“ a ratat mingea a început să joace mai activ, am creat câteva momente. Dar a făcut o treabă bună la poarta Yuri Dupin. În primul rând el a parat o lovitură liberă salt și apoi, în timp oprire, pentru a face față cu o altă lovitură periculoasă. Ca urmare, prima de victorie acasă sezon „Kuban“ - 1: 0.

„Victorie meritată. Am controlat mingea mai mult și a creat mai multe momente periculoase „- portar comun de la FC“ Kuban „Yuri Dupin.

„Un moment, ca să spunem așa, dormit, și, ca rezultat a primit. Dar, mai presus de toate, am să te învinovățești pentru acest obiectiv. Din păcate, nu am putut ajuta echipa „- a declarat jucătorul de la FC“ Shinnik „Dmitry Yashin.

După această „Kuban“ victoria a crescut la locul al zecelea în clasamentul. Acum egalitatea club de campionat - doua victorii si doua infrangeri.