Juventus - Real Madrid, a jucat ca rezultat din 3 iunie finala ale Ligii Campionilor - Repere, de capetele video

Big ieri seara de fotbal, temporizat la finala Ligii Campionilor, sa încheiat perfect în ceea ce privește evenimentele saturate. La urma urmei, terenul a văzut multe scoate în evidență, și, cel mai important, nu a fost să fie o abundență de goluri.

Reuniunea a început cu o presiune puternică „Juventus“. El încearcă să ia taurul de coarne. Cu toate acestea, minutul XX al „Real“ a reușit să se mute jocul de la porțile lor și a lovit brusc poarta adversă.

Benzema au rupt atacul și a dat transmiterea către Ronaldo, care la rândul său, a dat dreptul la Carvajal. Acesta din urmă nu au rupt în zona de pedeapsă, ceea ce face o întoarcere trece liderul „Prince“. care a urmărit împușcat în colțul de departe. Nu fără ajutorul unui ricoșeu, dar mingea a fost în poarta Buffon - 1: 0.

„Juventus“ și-a revenit din șoc foarte repede. Italienii mers înainte după șapte minute și a marcat un gol capodoperă. Mario Mandzukic a plecat din lovitură fantastică (nu uitați să urmăriți această minge genial) - 1: 1.

Dar atunci nu a mers. Echipe încearcă să marcheze reciproc, dar pentru a lovit poarta reciproc și nu a putut. Cu toate acestea, în a doua jumătate a „Real“ a venit incredibil de încărcat. „Royal Club“ roadere mijlocul terenului și a început să extrudarea metodic „Old Lady“. care sa încheiat cu un blitzkrieg restante.

După 61 minute, Kazimir tun împușcat din afara ciocan box mingea în porțile portar legendar. Apropo, și de data aceasta nu fără o revenire. Și trei minute mai târziu Modric, în lupta pentru a reduce linia frontului în regiunea de marca 5-6 metri, în cazul în care Ronaldo a jucat un pro-activ și bate Buffon - 3: 1.

Aceste bile au pus un punct de grăsime în meci. „Juventus“ a fost zdrobit, iar „Real“ a continuat să rămânem la linia lor. Cu toate acestea, la 84 de minute de joc a fost un scandal, care merge, de asemenea în jos în istorie. Sergio Ramos a jucat în subcategoria împotriva Kuardado, și apoi a început să simuleze murdar. Judecătorul, după ce a cumpărat pe căpitanul care acționează restante la Real Madrid, a eliminat jucători, „Juventus“ din domeniu.

Ramos la fel ca și cum nimic nu sa întâmplat, sa ridicat și a continuat să joace. După ce italienii au până la zece oameni, „Real“ a adus cu calm cazul să câștige, lovind încă o dată poarta legendarului, îndelunga răbdare, dar Buffon. De data aceasta cu transferul lui Marcelo marcat, care a înlocuit Marco Asensio - 4: 1.

Rețineți că obiectivul voroy marcat portughez a devenit carierei sale de 600 de ani pentru el. Având în vedere Ronaldo 406 goluri pentru „Real“. 118 - pentru "Manchester United". 5 - pentru "Sporting" și 71 - pentru Portugalia.