În Nijni Novgorod „Torpedo“ a pierdut Moscova „Dynamo“, în al patrulea joc al playoff, newsnn

Nijni Novgorod Club „Torpedo“ nu a reușit să egaleze în seria în al patrulea meci al playoff Cupa Gagarin. prelungiri Rezultatul meciului a decis în favoarea „Dynamo -2: 3 (OT). Astfel, Nijni Novgorod pierd din serie, cu un scor de 1: 3.

Prima perioadă a început într-un ritm rapid. Dynamo jucători de hochei de la începutul meciului a primit dreptul de a juca în avantajul numeric, dar nu a reușit să-l pună în aplicare. Viteza de joc a fost o scădere rapidă. Pucul se mută de la zona la zona, dar momentele emotionante la poarta nu a aparut.

Cu toate acestea torpedovtsy au fost încă în măsură să deschidă un cont. În minutul 10, Vladimir Galuzin a luat pucul la poarta și a împins-o spre dreapta colțul de jos Moscova Club - 1: 0. După aceea, Nijni Novgorod încă o dată s-au grabit la atac, creând câteva momente emoționante.

În a doua jumătate a perioadei de hochei, pentru a încetini. Dynamo a încercat să fie atent pentru a juca de apărare, care nu permite gazdele la porțile lor. Nijni Novgorod, la rândul lor, au fost mai multe sanse de a aplica lovituri de departe. În ultimul moment al perioadei, moscoviții a avut un atac prelungit, dar pentru a sparge Ilya Proskuryakova nu au putut.

La începutul celei de a doua perioade Nijni Novgorod dublat scorul. Evgeniy Mozer a primit o pasă centrală, cu o distanță medie a aruncat pucul în poartă - 2: 0. Moscoviții după al doilea gol a devenit un pic mai activ. Ei au fost mult mai probabil să joace în zona de „Torpedo“, a petrecut atacuri de poziție.

Timp de cincisprezece minute înainte de „Dynamo“ sirena finală a eliminat portarul, trăgând pe gheață al șaselea player-câmp. Nijni Novgorod marcat imediat într-o plasă gol de la adversar, dar pucul nu a fost considerat, așa cum a fost abandonată după o oprire a jocului. Dar Dinamo ca urmare au reușit să egaleze. Este o rușine pentru gazde a marcat pucul Daniil Tarasov, 40 de secunde înainte de sfârșitul meciului. Jocul a intrat în prelungiri.

Prima perioadă suplimentară, echipa a început să joace într-un ritm rapid, succesiv efectuat atacul. Ca urmare, norocul a fost pe partea moscoviții. În al patrulea minut Maxim Karpov a reușit să termine pe primul și a marcat golul victoriei în porțile Nijni Novgorod. Meciul sa încheiat cu scorul de 2: 3 (OT) în favoarea „Dynamo“. Contul în seria - 1: 3.

Sursa foto: livesport.ru