Fotbaliștii, marcând cinci goluri într-un meci

Cinci goluri Serhio Aguero, împreună cu spectacol recente similare de Roberta Levandovskogo a determinat la amintirea penta-Tariq, în ultimii ani, ceea ce nu ar putea ajuta la a cere comparații.

Penta-trucuri în fotbal moderne

Dimitar Berbatov

• Turneu: Campionatul Angliei.
  • Pentru a: "Blackburn".
  • Timp: 68 minute.

Dimitar Berbatov a marcat cinci goluri în cadrul reuniunii, „Manchester United“ - „Blackburn“ (7: 1), pentru care a luat un pic peste o oră de joc timp.

Berbatov și-a adus o contribuție de necontestat la înfrîngerea a avut loc, el a marcat un gol devreme în al doilea minut și sigilat victoria gazdelor în mijlocul primei reprize și devreme în al doilea.

Cristiano Ronaldo

• Turneu: Campionatul Spaniei.
  • Pentru a: "Granada".
  • Timp: 59 minute.

Cristiano Ronaldo a făcut lui penta-trick, a finalizat răniții outsider "Granada" (9: 1). Deși cele două goluri marcate atunci când scorul a fost 1: 0 în minutul 30 și 36 în cele din urmă a rupt rezistența adversarului. Pentru ca ar înscrie cinci goluri l-au luat 59 de minute de joc timp.

Lionel Messi

• Turneu: Liga Campionilor.
  • Pentru a: "Bayer".

Rival Ronaldo peste toate ratingurile Lionel Messi a pus lui cinci goluri în poarta Leverkusen „Bayer“ în meciul din faza grupelor Ligii Campionilor (7: 1), după ce a petrecut aceleași 59 minute. În acest joc, de fapt Messi predeterminat rezultatul confruntării, scor mijlocul primei reprize, o „vestiar“ și de la ieșirea din aceasta.

• Turneu: Campionatul Olandei.
  • Pentru a: "Excelsior".
  • Timp: 56 minute.

Atacantul olandez „Wolfsburg“ Bas Dost, trecutul este acum foarte puțini oameni amintesc, cinci goluri în notare poarta, „Excelsior“. încă vorbind de "Heber" (5: 0). În Bundesliga, astfel de fapte Dost nu li se acordă, cu toate cele patru goluri marcate pe meci el.

Luiz Adriano

• Pentru: BATE.
  • Timp: 53 minute.

Un alt ligchempionsky penta-trick. 53 minute a luat atacantul curent „Milan“ Luiz Adriano pentru togi care să înscrie cinci goluri în poarta BATE (7: 0), atunci când el era încă un jucător, „Miner“.

Miroslav Klose

• Turneu: campionatul italian.
  • Către: "Bologna".
  • Timp: 42 minute.

Campionul campionate mondiale și a excelat la nivel de club - Miro Klose a pus „cinci“ este mai mică decât jumătate din timpul de joc la poarta „Bologna“. vorbind de "Lazio" (6: 0). Apropo, aceasta este a treia penta-trick din istoria de Serie A.

Dzhermeyn Defo

• Pentru a: "Wigan".
  • Timp: 36 minute.

Defoe - nu cel mai mare atacant. Dar a fost realizarea lui - cinci mingi pentru 36 de minute ( „Tottenham“ - „Wigan“ 9: 1) este aproape de succes Aguero și Lewandowski. Faptul că cinci goluri sale a marcat în joc și a făcut-o într-o jumătate.

Sergio Aguero

• Pentru a: "Newcastle".
  • Timp: 22 minute.

capete Semnificație Aguero să fie supraestimată - transformat scor 0: 1 până la 3: 1, apoi a marcat bile echipa 5- și 6-lea, stabilind scorul final de 6: 1. 22 minute - timpul ar fi unic, dacă nu pentru Robert Lewandowski. În plus, Polul marcat într-o jumătate și un gol de la Aguero sfâșiate. Dar este încă foarte cool!

Robert Lewandowski

• Turneu: Campionatul Germaniei.
  • Pentru a: "Wolfsburg".
  • Timp: 9 minute.

Pe realizările fenomenale ale atacantul polonez, i-am spus separat, astfel că nu se va repeta. Pot spune doar că este puțin probabil ca această realizare să blocheze să reușească vreodată să.