De locuri de muncă Stacker depozit manual de conducător auto, platforma de conținut

depozit camion șofer

1. Dispoziții generale

1.1. Această fișă a postului definește responsabilitățile, drepturile și responsabilitățile conducătorului vehiculului.

1.2. șofer de camion de ridicare este numit și eliberat din funcție, în conformitate cu ordinea legislației muncii aplicabile, prin ordin al directorului general al directorului reprezentarea complexului depozit.

1.3. șofer de camion raportează direct managerului de a schimba complexul de depozit.

1.4.Na poziția conducătorului auto camion este atribuit unei persoane care are experiență de învățământ secundar nu licență de mai puțin de 1 an pentru dreptul de a controla.

Înainte de admiterea la conducătorul auto al vehiculului trebuie să se supună de formare de inducție privind securitatea și sănătatea la locul de muncă, instruirea primară la locul de muncă și de a stăpâni, practic, în condiții de siguranță camion tehnici de operare.

1.5. șofer de camion lift ar trebui să știe:

- dispozitiv și atribuirea tuturor mecanismelor transporter (ridicare), elementele sale individuale, întregul aparat;

- au competențele necesare pentru a gestiona transportatorului și grija pentru ea;

- reguli pentru deplasarea în siguranță a mărfurilor;

- mijloace de calcul, de comunicații și de comunicații;

- reguli pentru depozitarea mărfurilor;

- siguranță la foc;

- reguli de siguranță electrică din cadrul grupului II

- reguli de lucru;

- standardele și reglementările de siguranță. Siguranța împotriva incendiilor și de igienă industriale;

- organizarea operațiunilor de încărcare și descărcare, normele de siguranță în producția lor;

- utilizate pentru dispozitivele de încărcare și descărcare.

șoferul camionului trebuie să:

Plasarea primit operațiune 2.1.Vypolnyat paletul de bunuri zona de receptie la zona de depozitare; se deplasează un palet din celula de stocare la selecția de celule desemnate acest produs; soldul pentru a finaliza comanda.

2.2.Pri efectuarea operațiunilor de încărcare și descărcare să adere la tehnologiile de manipulare de marfă acceptate și procesele de business existente. Nu este permis să aplice metode care accelerează performanța operațiunilor tehnologice, dar ceea ce duce la o încălcare a reglementărilor de siguranță și de afaceri - proces.

respectarea 2.3.Obespechivat cu normele și metodele de încărcare și descărcare stabilite.

2.4.Obespechit corect, profesionist de conducere camion (stivuitor), asigurând siguranța maximă a vieții și sănătății angajaților companiei, siguranța bunurilor, echipamentelor, spațiilor și condițiile tehnice de stacker.

2.5.Ne stacker lăsați nesupravegheate dincolo de orice vizibilitate pe termen minim. Park stivuitor numai în locuri special amenajate.

2.6.V obligatoriu pentru a pune frana de mana cu cabina, în toate cazurile de ieșire camion. Când ieșiți din încărcătorul (aterizare) trebuie să fie inspectate pentru potențiale pericole.

2.7.Sledit starea tehnică a vehiculului, să efectueze lucrările necesare pe cont propriu pentru a asigura funcționarea acestuia în condiții de siguranță (în conformitate cu manualul de instrucțiuni). Ia și treci după încheierea tehnicii de deplasare cu reflectarea tuturor comentariilor în registrul corespunzător.

2.8. Conțin încărcător curat.

2.9.Strogo să îndeplinească toate ordinele de șef al firmei și superiorul său imediat. Furnizarea stacker de aprovizionare în timp util.

2.10.Soobschat supervizorul informațiile veridice despre toate defectele detectate în timpul funcționării vehiculului și a stării sale de sănătate.

2.13.Smenu cablu baterie într-un loc special, cu un al doilea șofer.

2.14.Soblyudat regulamentele interne, regulamentele de incendiu și de siguranță stabilite de către organizație.

2.15.Soblyudat regulile de etică în afaceri, să fie corectă, susținută, pentru a evita lipsa de respect pentru ceilalți angajați și clienți.

sofer de camion de ridicare are dreptul la:

- să solicite și să obțină materialele și documentele necesare legate de îndeplinirea îndatoririlor lor,

- se familiarizeze cu deciziile de gestionare referitoare la ocuparea forței de muncă sa,

- raportează direct schimbarea managerului și / sau directorul complexului depozit de toate identificate în îndeplinirea lor deficiențe taxelor în organizarea activităților de producție ale complexului depozit, și de a face propuneri de eliminare a acestora.

4.1. șofer de camion de ridicare este responsabil pentru:

4.1.1. Nerespectarea atribuțiilor lor.

4.1.2.Nedostovernuyu informații cu privire la stadiul punerii în aplicare a sarcinilor și a ordinelor primite, încălcarea condițiilor de performanță a acestora.

4.1.3.Nevypolnenie ordinele, ordinele de șef al organizației, ordinele și sarcinile de management al schimbării, directorul de personal și de depozit de securitate.

regulamentele interne 4.1.4.Narushenie, regulamentele de incendiu și reglementările de siguranță stabilite în organizație.

4.1.5. Pentru pagube materiale și alte organizații ale lucrătorilor - măsură .in permise în conformitate cu legislația federală aplicabilă.

5.1.Rezhim șofer de camion de lucru este determinat în conformitate cu reglementările interne stabilite de către organizație.

5.2.V Datorită necesităților operaționale, șoferul camionului poate fi trimis la un alt loc de muncă în cadrul organizației pentru perioada permisă de Codul muncii al Federației Ruse.

HR Manager de __________________

HR Director __________________

Șef al Departamentului juridic __________________

Director al depozitului __________________

Cu descrierea (e) de locuri de muncă familiare și sunt de acord (a): ____________ (_________________)