Ce e în neregulă cu Arshavin și Pavlyuchenko

BBC comentator Dzhonatan Stivenson, insumand 31 etapa a XIII-a English Premier League, a declarat succesul "Manchester United" trage "Arsenal" și "Chelsea", și jocul inexpresive Andreya Arshavina și Roman Pavlyuchenko.

După ce a primit prima dată în Premier League două sancțiuni în poarta și în spatele 0: 2 după prima jumătate (11-metru realizat în mod clar Mark Noble), echipa lui Ferguson a transformat în a doua jumătate. Scot schimbat Patrice Evra Javier Hernandez și tradus impecabil Ryan Giggs pe flancul stâng, apoi se lăsă pe spate și am privit cu emoție ca Wayne Rooney a marcat un hat-trick în 14 minute, sa transformat totul cu susul în jos!

Stamping goluri în Roberta Grina Gate, Rooney a trecut marca de 100 de goluri pentru "Manchester United", în meciul din Premier League (mai mult "MJ" a marcat doar Giggs si Pol Skoulz). Al patrulea hat-trick în campionatul național Anglia Atacantul a făcut un adevărat geniu rău „West Ham“. Acum, pe contul lui Rooney șapte goluri în ultimele patru întâlniri, „United“ cu „fierar“ în Premier League.

„Chelsea“ și „Arsenal“ a știut să păstreze șansele unui titlu trebuie să câștige, „Stoke City“ în partid și „Blackburn“, respectiv de acasă. Dar nici una, nici cealaltă nu a reușit să facă acest lucru. Poate nedecontate lor sa întâmplat cu „Upton Park“. Dar, fie ca aceasta poate, ambele echipe au jucat într-o linie dreaptă și fără entuziasm. Deci, cu toată sinceritatea, ar trebui să fim fericiți și un punct.

„Stoke City“, care arată un fotbal frumos atac, pentru prima dată în istoria Premier League a fost în măsură să ia puncte de campion apărarea. „Blackburn“ este ușor de reținut atac „Arsenal“, chiar și fiind în minoritate pentru a cincea oară în acest sezon, după îndepărtarea lui Steven Nzonzi. Ca rezultat, secțiile Stiva kina au binemeritat primul lor punct la „Emirates“.

Forma Andrei Arshavin, care pare să fi jucat înainte de o pauză asociată cu meciul echipei, ridică încă o dată multe întrebări. Fanii „Arsenal“ frustrat nu numai de lipsa de obiective, dar, de asemenea, numărul redus al 23-lea dedicare.

Am avut ghinionul de a viziona pe o zi de sâmbătă pentru o întâlnire, "Wigan" - "Tottenham" (0: 0). Partener Arshavin pe linia de atac română echipei naționale Roman Pavlyuchenko nu a fost în mod clar în spiritul. vizitatori înainta aproape nu sa deranjat apărarea cea mai gravă echipa de liga, amintiți-vă cu excepția faptului că încercările de a obține o pedeapsă. În acest caz, din motive necunoscute, el a jucat 90 de minute.

Marți, „Tottenham“, în Madrid, care urmează să fie făcut, probabil meciul principal al sezonului - primele sferturile de finala ale Ligii Campionilor cu „Real“. În acest caz, șansele de a „pinteni“ de a ajunge în primele patru la finalul campionatului, care dau dreptul de a participa la principala competiție de club al continentului și pentru anul următor, a redus cu fiecare rundă. După „Manchester City“ a marcat duminică cinci goluri fără răspuns în poarta, „Sunderland“, „Tottenham“ vine în locul decalajele patra, „Chelsea“, cu cinci puncte. De fapt, pentru a juca acest handicap, echipa Garri Rednappa opt întâlniri la stânga. „Manchester City“ este în cele din urmă a demonstrat un joc demn de echipa a investit bani.

În ceea ce privește „Sunderland“, atunci, în cazul în care nu un start bun, clubul este acum ar fi o mare problemă. Secții Steve Bruce a devenit primul care nu a reușit să exceleze în campionat în patru jocuri drepte. Din ultimele șapte meciuri, „Sunderland“, și-a pierdut șase dactilografiere, astfel încât doar un singur punct dintr-o posibilă 21.