Administratorul de locuri de muncă magazin de instrucțiuni platforma de conținut

Această fișă a postului este dezvoltat în conformitate cu Carta Asociației Societatea cu răspundere limitată „____________________________________“.

1. Dispoziții generale

1. Principalele sarcini ale administratorului magazinului (în continuare - manager) sunt:

1) suport organizațional și tehnic, precum și activități administrative și de reglementare ale magazinelor angajaților.

2. Administratorul este numit și eliberat din funcție prin ordinul directorului. În activitatea sa, administratorul raportează direct directorului magazinului.

3. În activitățile sale, administratorul este ghidat de Constituția Republicii Kazahstan, legislația actuală a Republicii Kazahstan în domeniul managementului înregistrărilor, Codul Muncii al Republicii Kazahstan, Carta Asociației, Asociația acționează: ordinele, instrucțiunile de folosire a parteneriatului, precum și această descriere de locuri de muncă.

2. Atribuții

4. În conformitate cu sarcinile atribuite administratorului, administratorul trebuie să: onestitate, în timp util și cu exactitate îndeplini sarcinile în conformitate cu Constituția Republicii Kazahstan, acte normative ale Republicii Kazahstan, Carta Asociației, ordine, regulamente, instrucțiuni și ordine emise în cadrul puterile lor, această descriere de locuri de muncă.

1. să depună eforturi pentru servicii eficiente și culturale pentru vizitatori, crearea unor condiții confortabile pentru ei.

2. Asigură controlul asupra conservarea averii.

3. Sfatuieste utilizatorii cu privire la serviciile furnizate.

4. Adoptarea unor măsuri de prevenire și eliminare a conflictelor.

5. consideră că cererile pentru vizitatori, servicii nesatisfăcătoare fac măsurile organizatorice și tehnice necesare.

7. Asigură curățenia și ordinea în incinta și clădirea adiacentă sau teritoriului.

8. Respecta etica de comunicare de afaceri.

conformitatea 9. Monitoarele cu angajații din subordine standardelor de securitate a muncii și a disciplinei de producție, norme și. cerințele de sănătate și igienă a muncii.

managementul 10. Informează asupra deficiențelor existente în serviciul de vizitatori, măsurile luate pentru a le elimina.

11. Asigură executarea instrucțiunilor personalului de conducere ale organizației.

12. supervizeaza activitatea personalului.

3.Requirements la nivelul de calificare

13. Administratorul are:

1) Învățămîntul mediu profesional. experiență profesională de cel puțin 2 ani.

angajat al 4.Prava

14. Administratorul are dreptul la:

1) Drepturile și libertățile garantate cetățenilor de Constituția Republicii Kazahstan de legislația în vigoare a Republicii Kazahstan;

2) să primească în modul stabilit informațiile și materialele necesare pentru îndeplinirea îndatoririlor oficiale;

3) privind protecția muncii, sănătatea, siguranța și necesitatea unor condiții de muncă de înaltă performanță;

4) privind formarea pentru o performanță eficientă a sarcinilor privind promovarea muncii în ceea ce privește calificările și abilitățile, îndeplinirea conștiincioasă a atribuțiilor de serviciu;

5) cere o anchetă oficială, în prezența unor acuzații nefondate de neexecutarea sau executarea necorespunzătoare a atribuțiilor oficiale;

6) participă în limitele competențelor sale în materie și să facă propuneri cu privire la ele.

5. Responsabilitatea angajatului

15. Administratorul este responsabil pentru:

1) pentru neexecutarea sau executarea necorespunzătoare a atribuțiilor sale, abuz de putere, încălcarea disciplinei muncii, precum și pentru responsabilitățile de bază non-desemnate în contractul de muncă. Această descriere de locuri de muncă.

2) pentru deteriorarea sau pierderea bunurilor transferate pentru utilizare sau responsabilitate pentru utilizarea ineficientă a timpului. încălcarea reglementărilor interne stabilite în Parteneriatul, pentru încălcarea confidențialității cu privire la activitățile Parteneriatului, încălcarea regulilor de siguranță. nerespectarea de sănătate la locul de muncă și de siguranță împotriva incendiilor. normele de protecție a muncii;

3) responsabilitatea financiară deplină în conformitate cu contractul privind responsabilitatea financiară pentru măsurile din avere responsabilitate.

taxe 27. Agenții de control administrativ pentru perioada absenței sale este alocat unui alt angajat al Asociației, în conformitate cu ordinul directorului de a publica.

28. O listă a proprietății transferate pentru a fi utilizate de către administratorul atașat.

Cu descrierea de locuri de muncă conștient de (a): (_______________________)

"___" ___________ __________________ 20___