Zenit - Rostov

1: 0 - Shatov - 45 2 0 - Halk - 45 + 3. 3: 0 - Rondon - 87

Yuri Lodygina ieșirea riscantă din poarta în stilul Manuelya Noyera aproape a adus echipa probleme. Alexander Bukharov a reușit din față să arunce mingea peste poartă și în colțul portarului Serdar Azmun ar fi trebuit să înscrie, dacă un cal a câștigat duel. Defender în luptă cu iranienii nu a cedat, iar obiectivul nu a avut loc.

„Rostov“ Totul a început meciul foarte agresiv - nu se cruța Bukharov, care are ceva de dovedit într-un meci „Zenith“ au fost susținătorii activi, peste si peste din nou, care a obligat proprietarii să aripi. De îndată ce jucătorul de „Zenith“ trece Timothy Kalacheva. înainte de el a crescut Bastos. Reversul a jocului de agresiune a fost un număr mare de faulturi: în primele 10 de minute Bordachev și Kang câștigat pentru faulturi dure de pe card, și Azmun umplură în cal-lupta se confruntă cu Javi Garcia - arbitrul Sergei Kulikov nu sliberalnichal scris un alt avertisment. Kang în minutul 17, Domenico Criscito faultează din nou și la o distanță de o pereche de faulturi scazut pentru a elimina - tot mai surprinzător faptul că prima lovitură a meciului inteligent după Penalizarea oaspeților. Lodygin domesticit cu succes mingea după ce a încercat să Vitali Dyakov.

Chiar înainte de pauză, „Zenith“, în cinci minute îngropat intriga meciului. Primul Arshavin joc excelent la mijlocul terenului a permis Oleg Shatov vârstă de captură Kalacheva eroare de poziție, rupe poarta, traversat elimina un apărător și a pus o minge în colțul de sus, obtinerea effektnosti din cauza ricoșeu de pe bara transversală. Și, în timp oprire, a doua încercare a lui Hulk lovitura libera a fost mult mai mult succes decât prima. Panoul din nou din trei oameni, din nou, o lovitură de colț aproape de Pletikosa prin zona Kang - dar de data aceasta gabonets a sărit, iar mingea a zburat peste acea zona exact acolo unde trebuia să fie cap - 2: 0! După aceea, titrul de rasă bombardirsky ar fi fost mult mai potrivit.

Culcăm pe lauri „Zenit“ nu a vrut să - în primele 10 minute ale reprizei a doua, gazdele, stimulate de fani, ar fi trebuit să înscrie încă două sau de trei ori. Arshavin a fost în picioare, ca întotdeauna este creativ Danny și Hulk a simțit că ar putea și mai mult pentru a umple soldul bombardirsky dvs. - brazilian a jucat chiar și judecătorul. Pentru a lovi cu piciorul-a începe prima jumătate a anului, „Rostov“ pentru a rupe ofilita, iar în a doua jumătate a venit după knock-down cel mai greu - să stea la corzi, încercând să nu piardă fața.

Cu toate acestea, după active, 15 de minute în jumătatea adversă a terenului „Zenit“ calmat, iar oaspeții au început să reînvie. Un cuplu de ori în Kalacheva trecut traducerile diagonală - unul dintre ei a pus pe un card Lodygina portar galben lăsat din nou cutia lui și faulturi subcategorie. A înlocuit pierdut Azmun Doumbia a adăugat Rostovites atacuri de viteză, și alternativ Criscito, Shatov și Garcia a avut în ultimul moment pentru a ajunge pe calea spre un punct periculos. Pe de cealaltă parte a câmpului alăturat încă o dată Arshavin, dar ambele lovind atacator au fost blocate. Apoi, un favorit al „Petru“ de pe bord sa dus să smulgă de apărător, dar lasa mingea prea departe. A fost ultima

acțiune Arshavin pe teren - la 72 de minute, a fost urmat de aplauzele Ryazantsev. Statistica zenitovskoy „zece“ este convingătoare: în ultimele cinci jocuri, atunci când a apărut Arshavin pe teren la baza, echipa a marcat cel puțin două goluri!

Kurban Berdyev, până de curând a încercat să salveze meciul - după ce intră în domeniul de alergători chiar mai bine câștigat flancurilor „Rostov“. De două ori în trei minute singur în mijlocul casetei a apărut Bukharov, dar ambele ori judecătorii înregistrat atacator ofsaid. Activ Kang a fost bătut de două ori oaspeții de departe, dar la un gol și nu a ridica.

Dar „Zenith“ a fost capabil să facă un scor mare. După 82 minute, Danny scobit până mingea portar de linie, în cazul în care căderea a rupt Ryazantsev - Pletikosa a arătat din nou că pe linia porții el joacă regeste. Cu toate acestea, după câteva minute, chiar și croat nu a putut salva: substitut Rondon a avut nici un drept să șurub un solo Criscito, care a luat mingea încă în propria jumătate și l-au dus la o pedeapsă ciudată. În timp oprire, cireasa de pe tort a fost St. Petersburg Seiv Lodygina care a scos mingea din colțul de sus. Seara toate „Zenith“ a fost bun.