Sport la școală

Stadionul „Chembar“ Campionatul a avut loc pentru copii - școală tineret sport de schi cross-country Belinski rândul copiilor de școală. Conform rezultatelor concursului elevii școlii noastre a obținut un succes excelent: în rândul tinerilor din campionat individuale a câștigat Buntin Ilia, locul al doilea sa dus la SAVKIN Andrew, printre fetele toate premiile au luat elevii de la școala noastră: locul 1 - Yakushkina Ecaterina, locul 2 - Zotkina Alain locul 3 - Silence Elizabeth.
În concursul pe echipe, printre băieți locul 1 a fost echipa Belinskaya №1 școală secundară. Printre fete câștigătorul a fost echipa Belinskaya №1 școală secundară.
Câștigătorii și laureaților au fost acordate diplome de grade corespunzătoare.

Atletic - Complexul de sănătate „Chembar“ a avut loc festivalul regional de fitness - aerobic în rândul elevilor. Concursul au participat 7 echipe de instituții de învățământ la care a participat, care a elaborat performanțele originale și costumele. În categoria „Step aerobic -“ a luat primul loc grupa „Drimtim“ școala noastră sub conducerea lui Nina Alekseevna Bulaeva. Felicitări câștigătorilor!

În Kamenka a avut loc concursuri zonale în înot și Streetball în rândul elevilor, ca parte Vserumynskih de concurență „jocuri sportive prezidențiale“, la care au participat o echipa școlii noastre cu antrenori Nina Alekseevna Bulaeva și Alekseem Viktorovichem Larinym. Conform rezultatelor concursului, sportivii noștri în înot a câștigat premii în competiția individuală: locul 1 - Christina și Andrew Murzaeva Milanchin, locul 2 - Nikita Savin, locul 3 - Arina Lomova Paul Yezhov. În releu mixt implicat 5 băieți și 5 fete, în cazul în care echipa noastră a câștigat o victorie răsunătoare.
La fete echipa streetball a castigat Locul 2, echipa de tineret - 3 loc.
Conform rezultatelor de 4 tipuri de sport (tenis de masă, dame, streetball și înot), echipa noastră a câștigat primul loc, asigurarea finala.

În fiecare zi, elevii școlii noastre vin la patinoar. să-și petreacă în mod activ timp. În după-amiaza băieții să ia măsuri pentru curățarea patinoarului. Reamintim Patinele pot fi luate la școala noastră 15.00-17.00 de zi cu zi.

Stadionul „Chembar“, a avut loc Campionatul deschis la schi fond. Premiile au fost acordate studenților și a școlii noastre.

Zilnic 15.00-17.00 vor fi emise patine și elevii de liceu vor monitoriza curățenia suprafeței de gheață.

Programul de evenimente au inclus: aruncarea grenade, tir de arma pneumatica, masina de asamblare-dezasamblare, aruncarea cuțitelor, pe termen de transfer, pull-up, semănătoarea și pregătire medicală. Elevii au arătat o bună pregătire și capacitatea de a lucra în echipă.

Concursul au participat 165 de tineri boxeri din Penza, Zarechny, Kuznetsk, Serdobsk, Kameshkirskogo, Kamensky, Kolyshleyskogo, Zemetchinskogo, Issinsky, Bekovsky, Belinski, Vadinsky, Kamensky, moksha, Gorodischenskogo, Tamalinskogo, regiuni Nicolsky Penza, precum și oaspeți din Mordovia .

Toate boxeri au fost premiați cu diplome și medalii.

Sărbătoarea a început pe terenul de sport. Programul pe mini-fotbal, streetball, darts și înot.

Primul loc a fost ocupat de: Ezhov Pavel (înot).

Locul al doilea: Elizabeth Snatkina (înot), Milanchin Andrew (înot).

Câștigătorii concursului au fost premiați cu medalii și diplome de grade corespunzătoare

Concursul au participat sportivi din diferite regiuni ale regiunii Penza, Moscova, Volgograd, Ryazan, Nijni Novgorod, Voronezh. De asemenea, la eveniment au participat campion mondial, campion european Ilya Popov al Morshansk și medaliat cu argint la Campionatul European de Mikhail Kuzin din RP Regiunea Muchkapsky Tambov.

Felicitări câștigătorilor! Va dorim noi victorii!

Echipa Belinski District efectuat format din 10 persoane.

Julia Vlazneva, Vladislav Mironov, Daniel Bersenov Valentin Șilov și Dmitry Senin, Nikita Tikhonov a avut loc al doilea.

Victoria Lysenko a câștigat locul al treilea.

Numărul trecut standardele Vserumynskogo complex sportiv „Gata pentru muncă și apărare“ este 1028 de studenți.

În această perioadă, marca de aur stabilit de TRP alocat 21 de persoane semnează de argint complexe TRP - 95 de elevi, un semn de bronz este atribuit 106 participanți să renunțe la normele TRP.

În urma rezultatelor mini-fotbal meciuri a luat prima echipă loc „Zenith“, locul al doilea - №1 echipa școlii și locul trei - №2 echipa școlii. Membrii echipei câștigătorii au fost premiați cu diplome.

Locul 1 - echipa de ramura de liceu №1 de Belinski cu. Kamynin.

Locul 2 - echipa de liceu №1 de Belinski.

Elevii școlii noastre au luat parte la o cursa de schi și a câștigat premii: Zotkina Alain - Locul 1, Yakushkina Catherine - 1 loc Buntin Ilia - Locul 1, SAVKIN Andrei - locul 2, probe Danil - locul 3.

liga de volei etapa zonală de student

Echipa noastră de școală a luat locul 2 în throwball.

Volei, sportivii noștri a câștigat locul 3

Municipal finală liga de volei de student.

30.01.15 a avut loc competiția în volei. Am luptat pentru prima echipă loc de școală secundară №1 g.Belinskogo (care a devenit premiant) și s.Svischevki. №1 Școala a câștigat dreptul de a vorbi la 06.02.15, competițiile zonale, în care echipele vor participa Bashmakovsky District, Pachelmsky District, Tamalinsky District, Kamensky District și districtul Belinski.

„Jocuri sportive prezidențiale“ înot.

Milanchin Andrew - locul 1,

Tăcerea Elisabeta - locul 1,

Snatkina Elizabeth - locul 3,

Suzdaltsev Artem - locul 3.

În grupul principal: Boldyrev Vitaly - locul 2, Suzdaltsev Dmitri - locul 3.

Belinski District Deschideți campionat în schi fond.