Locuri de munca in Antarctica - Arctic si Antarctica - clubul de călători independent - Romania

Cine vrea să meargă, dar nu știu cum - poți încerca. Motoreta nu este a mea

Bună ziua, dragi entuziaști # 33; Expedition Română Antarctica (RAE) - în mod continuu de lucru Expedition Arctica și Antarctica Institutul de Cercetare al Serviciului Federal pentru Hidrometeorologie și Monitorizarea Mediului România vă invită să lucreze la o stație polară din Antarctica pentru a oferi asistență de neprețuit în studiu și de cercetare a acestui greu continent și adiacent l # 33 din Oceanul de Sud;

Pentru a lucra în cele mai dificile condiții de pe Pământ nu este ușor. Principalele dificultăți care trebuie confruntat - o temperatură scăzută, lipsa confortului urban obișnuit, izolarea prelungită de familie și prieteni. Participanții la expediția va necesita respectarea strictă a disciplinei, organizarea eficientă a muncii, dorința de a depăși adversitate și lipsuri, și un sentiment sporit de responsabilitate pentru executarea lucrărilor atribuite.
Este foarte important ca candidații RAE au echilibrat, caracterul prietenos, sociabil, poate, în orice moment pentru a veni în ajutorul colegilor lor, au fost atent și îndatoritor - fără ca acest lucru si multe altele pur și simplu nu se poate face atunci când sunt o lungă perioadă de timp într-o echipă mică închisă. La fiecare stație în Antarctica, vom angaja aproximativ 20 de persoane # 33;

Structura Antarctica Expedition română a acceptat grazhdaneRumyniyapo următoarele specialități (profesii):
actinometrists meteorolog;
Geofizician - ionosferist, riometrist, magnetologist;
aerologist, radiolokatorschik;
pe de specialitate echipamente de mediu;
hidrologie;
inginer radio în domeniul radio, modern, cu experiență în radio de unde scurte;
administrator de sistem și de programator în același timp;
chirurg și el este - anestezistul;
mecanic - tehnician, electrician;
mecanic - conducătorul auto de vehicule pe șenile, buldozer conducător auto «Pisten bully Polar-300" ;
sudor - șoferul camionului, macaraua;
precum și bucătarul-șef.

Trebuie să fii diplome cu înaltă calificare, relevante de învățământ, certificate, dreptul de a conduce autovehicule, experiență de muncă, confirmate de înregistrările de muncă. Candidații pentru RAE ar trebui să fie relativ sănătos, în scopul de a trece cu succes un examen medical.
Dacă sunteți sigur, că acest lucru este de lucru și condițiile de viață om foarte grea în echipa de bărbați închis lui - pentru tine, vă invităm să vă alăturați echipei noastre # 33;

Profiluri de candidați pentru RAE, acceptăm ceasul și tot timpul anului # 33;
Cu stimă,
Vladimir Andreevich Shevyakov
Șef al departamentului de personal AARI

De lucru în profesioniștii ANTARCTICA EKSPEDITSIYAHTREBUYUTSYA română IT

Compania: Antarctica - stația polară: Bellingshausen, Mirny, Novolazarevskaya, Progress.
Salariu: de la 60 000 ruble / luna ..
Conditii: contract, iernare la stația + livrare și retur (12 - 18 luni), fără alimente și climă haine.
Responsabilitati: Asigurarea bunei funcționări a rețelei de stații de informații locale în condițiile extreme din Antarctica.

cerinţe:

Am citit undeva că stațiile din SUA au internet cu o viteza de 64 sau 128 kbps și cu o limită de indiferent cât de 10 MB pe lună. Deci, ia în considerare, și nu este prezent.

Internet la stația polară acolo, mai ales la administratorul de sistem. Există o altă problemă - electronica moare în mod constant în Antarctica din cauza descărcărilor statice (pentru exterior nu se opresc siљnye vânt). Acest lucru este atins la orice router“. și a fugit dintr-o dată scânteie în degetele de la mâinile noastre întâlnite „în dispozitiv rezuљtate moare, iar administratorul trebuie să stabilească voinicește toate mijloacele la îndemână.

Ce minune? Citiți următorul subiect. Oamenii sunt dispuși să-și petreacă câteva luni de viață, și o mulțime de bani pentru a intra în ceea ce Khatanga că, Magadan și alt peisaj pop. Și apoi ANTARCTICA # 33, # 33, # 33, # 33;

Deci, de ce ar trebui să internetul acolo? Numai prin satelit, la o rată corespunzătoare și rata sălbatice. Adică, numai în scopuri oficiale și nu vkontaktike stau, să nu mai vorbim de faptul că descărcarea de film
Mai mult decât atât, în plus față de gară, și nu este nimic de văzut. Un an să stea într-un spațiu închis - distracție pe ventilator.