Kuban și Zenit a jucat un egal în campionatul de fotbal românesc - ziarul românesc

Duminică seara, într-un meci din cadrul etapei a 24-a campionatului național de fotbal pe în Premier League „Kuban“ în domeniul său desenată cu „Zenith“ - 0: 0 (0: 0). În urma acestei întâlniri, clubul St. Petersburg, conducând turneul, a marcat 56 de puncte și continuă timp de opt puncte in fata celei de a doua venire a lui FC „Krasnodar“.

București - Barcelona - București - Krasnodar: această rută aeriană program de joc trasat în această săptămână pentru „Zenith“. În aeroport de capital zbor charter cu Kuban 21 jucător într-o sâmbătă după-amiază alb-aterizat-albastru-albastru. La bord a fost omisă din cauza a două „cartonaș galben“ meci cu „Kuban“ Garay și Criscito și răniți în luptele din Spania și cupa Mogilevtsev Tymoschuk.

Dar, în stare bună de sănătate au fost odihnit Hulk, Danny Smolnikov - liderii echipei, care, din cauza descalificarea de la uita la ea ca o cetate de apărare, „Zenith“, andalusiytsy in sferturile de finala ale Europa League a luat încă o furtună violentă în ultimul minut.

În avanpremiera pentru meciul de pe site-ul oficial al „Zenith“, materialul a venit din descrierea detaliată a căzut pe adversarul lor de azi multe necazuri (aici amintesc și de schimbare fără succes de antrenori cap, și să se joace săraci în atac, și de a reduce dramatic eficacitatea acțiunilor șefului lor dirijor Popov, și pe deplin tulburări relație cu fanii lor).

Și se termină cu toate bine-cunoscut predicție în campion mijloc trecut campionatul URSS în 1984, în „Zenith“ Serghei Vedeneyeva.

- Orice argumente în favoarea „Kuban“, pe lângă câmpul de acasă în acest meci nu-mi aduc. Echipa este acum într-o stare de depresie pentru o lungă perioadă de timp și nu a câștigat. Încercările Krasnodar Leonid Kuchuk a pus fotbalul modern, până în prezent nici un rezultat, cu excepția unui joc dens în defensivă, nu aduc - a spus Vedeneev. - În „Zenith“, se odihnește în fața grupului meci de jucători-cheie, care ar trebui să ofere câștiga echipa noastră.

Într-adevăr, „Kuban“ ultimele câteva săptămâni, se află într-o protecție de informații la distanță „suport“: victorii - suficient pentru a jura (și aici, de asemenea, înfrângerea „Krasnodar“ în etapa anterioară, în prezența a 26 de mii de spectatori, în principiu, derby-ul), situația financiară - departe de a fi de succes (doar recent, clubul și-a plătit datoriile față de jucători), perspectivele turneul din acest sezon - plictisitoare. Ca urmare, în jurul valorii de o mulțime de echipe sunt roire efective de zvonuri că directorul general al FC „Kuban“ Evgeniyu Muravevu trebuie să respingă în mod continuu.

Nu au nici un astfel de ritual și în această săptămână, când orașul aproape de echipa de oameni dintr-o dată a început să vorbească despre sosirea iminentă a clubului (fie antrenorul principal, sau ca un manager senior) Valery Karpin. Motivul a fost prezența personală „Spartacus“ ex-antrenor doar pe stadion.

Prin urmare, în această situație, orice rezultat al meciului „Zenith“ ( „RG“ l-au condus traslyatsii on-line) la Krasnodar fatală, aparent, nu a fost.

"Kuban" (Krasnodar) - "Zenith" (București) - 0: 0 (0: 0).

"Kuban": Belenov, Eshenko, Shunich, Shandala Sosnin Tkachev, Rabiu (Kulik, 89) Kabore, Ignatiev (Melgarejo, 64), Popov, Almeida (Balde, 78).

"Zenith": Lodygin, Smolnikov, Garay, Neto, Lomberts Shatov (Arshavin 87), Witsel, Ryazantsev (Rondon, 60), Danny, Halk.

Avertismente: Rabiu, 10, Sosnin, 59 - "Kuban"; Neto, 30, Halk, 90 + 1 - pentru "Zenith".

Judecători: Egorov (Saransk), Kobzev (București), Tcheltsov (București).

Păstrați toată săptămâna în centrul regional de vreme superba de primăvară în noaptea de sâmbătă spre duminică, din păcate, am dat niște ciclon rău. Și în după-amiaza, o dată în Khimki a început meciul CSKA și „Krasnodar“ - în timp ce în mod oficial rămas candidați pentru tron ​​campionat - Krasnodar și toate complet acoperit cu un văl de ploaie rece.

Reuniți la fanii de fotbal ar putea lua doar confort în armată și „tauri“ în orice moment, a atacat zăpadă.

In aceste peisaj de iarna CSKA a jucat un egal (1: 1) cu locul al doilea merge la „Krasnodar“ și a fost în imposibilitatea de a reduce distanța de patru puncte de sudiștii (44 vs. 48). Deci, în cazul Victoria, „Zenith“, într-un meci cu „Kuban“ decalajul dintre principalele urmaritor Petrograd ar ajunge marca în spațiul de zece puncte. Cu șase runde pentru a termina ar însemna un singur lucru: incoronarea Petrograd devreme în campionat este probabil să se întâmple în viitorul apropiat ...

Mentor de masterat Leonid Kuchuk a remaniat încă o dată în mod dramatic compozitia (cei cinci jucători noi vin bazat pe comparația cu meciul împotriva „Krasnodar“), ca și cum ar încerca să ghicească din nou „schastilivoe“ combinație. Mai mult decât atât, poziția șocului în loc de a transmite Balde a apărut Almeida, care nu are nici unul din acțiunea sa arătat puterea unui jucător împotriva Portugaliei. Oaspeții modificări André Villas-Boas, au fost în principal legate de suspensii și leziuni. Ca și în meciul cu „Sevilla“ din câmpul apărut ca cinci apărători (inclusiv trei centrale - Garay, Neto și Lombaerts). În zona de rezemare, cum era de așteptat în absența Havi Garsiya și Timoshchuka, merge Witsel. Hulk a avut loc la punctul de atac.

Din fericire, ploaia înainte de fluierul de start încă oprit, oferind posibilitatea de a-adversarii pentru a arăta perfect rezista la elementul de testare gazon verde combinațional fotbal. La începutul acestei am reușit mai mulți oaspeți: Danny, Shatov și Hulk mutat rapid la atac, creând tensiuni în zona de pedeapsa „Kuban“. După trehhodovki Shatov - Hulk - Garay 7 minute de joc ar putea chiar deschide un cont, dar Shandan a trebuit să aducă mingea dintr-un colț de gol cu ​​o lovitură de cap Garay. Alte zece minute mai târziu Belenov a luat în mod clar mingea după ce a lovit Smolnikova de la linia de fault. Krasnodar a lucrat, de asemenea, destul de activ încercarea de a pune presiune pe Zenit peste câmp. În plus, și cauzat mai multe lovituri la vorototam îndepărtat Petrograd, dar inexacte.

Primele șanse cu adevărat de notare a creat gazde. După 24 minute, Popov de pe linia porții la stânga a trimis mingea în colțul opus portar, acolo Tkachev a transmis Almeida, care a reușit de la cinci metri nu ajunge capul spre dreapta unghiului Lodygina gol. Apoi, „Kuban“, a efectuat de două ori contra rapidă (au organizat Popov). Cu toate acestea, în cele din urmă jucătorilor lor galben-verde a acționat prea lin.

Surprinzător, nu tot timpul amenințat porțile Kuban Hulk: brazilian, de îndată ce el însuși a găsit cu mingea, apărătorii au fost îndeplinite împreună, iar apoi noi trei.

La începutul celei de a doua jumătate a Zenit aparent realizat pe deplin în orice stare de spirit emoțională ridicată astăzi joacă „Kuban“, a luat mingea sub control total. Și, deși nimic periculos în fața gol creează pentru o lungă perioadă de timp nu a fost posibil, dar contraatacurile a gazdelor au eradicat complet. Treptat Petrograders blocat complet gazdele de partea lor, pedeapsa împroșcau (Hulk la 61 minute a fost de aproape 22 metri în colțul de sus). În curând pentru a spori și mai mult a apărut o presiune pe teren și atacantul Rondon.

Cu toate acestea Krasnodar cu acest drept de presă și de ieșire la flancul stâng al Melgarejo mijloc paraguayan și s-au efectuat în mijlocul unui timp de mai multe atacuri. Într-o ieșire de scenă Lodygin depășit trecut mingea, dar ar putea asigura Anyukov.

După 77 de minute, în cele din urmă vizează de la distanță împușcat pe Hulk din stânga - Belenov abia a scos mingea din colțul din stânga jos.

Până la sfârșitul reuniunii, „Zenith“ Mai mult posesia (oferind chiar și să ia câteva minute care participă la joc, și a lansat pe 87 minute Andrei Arshavin), dar proprietarii acestui întâlni atacurile lor. Dar scorul astfel încât nimeni nu și nu a reușit.