Kuban și Spartak a jucat catch-up

Pentru al treilea meci consecutiv, „Kuban“ și „Spartacus“, în Krasnodar a adus remiză productiv

Kuban - SPARTAK - 3 3 (0: 1)

Obiective: Taxco, 11-0: 1. Sekou (Sosnin, Ignatiev), 47 - 1: 1. Sequi (Rabiu Popov), 55 - 2: 1. Chelstrem (Movsissian, Kombarov), 61 - 2: 2. Chelstrem (Zhoau Karlos, Ebert), 65 - 2: 3. Popov (penalty), 68 - 3: 3.

"Kuban" (Krasnodar): 23. Belenov (k) - 38. Eshenko 14. Shunich, 4. Schandau Sosnin 22. - 10. Kaboré 17. Rabiu (Kulik 7, 71) - 26. Secu (19 . Daniel, 75), 71. Popov, 18. Ignatiev (Khubulov 9, 84) - 99. balde.

Înlocuitori: 13. ungi 33. Karyukin, 43. Bugaev, 2. Armas, 25. Melgarejo, 8. Tlisov 11. Bucur.

Antrenor principal - Viktor Goncharenko.

"Spartacus" (București), 32 de margine (k) - 4. Parshivlyuk, 55.Zhoau Carlos, 35. TASK 23. Kombarov - 21. Chelstrem 15. Romulus (8. Hlushakou, 35) - 20. Ebert, 9. Shirokov (24. Promes 59), 14. Yakovlev (19. Jurado, 88) - 10. Movsissian.

Înlocuitori: 30. Pesyakov, 33 Bocchetti, 64. Kutin, 2. Juan Manuel Insaurralde, 53. Samsonov 5. Costa, 87. Zuev, 22 Dzyuba, 69 Davydov.

Antrenor principal - Murat Yakin.

Avertismente: Rabiu, 23 (nesport Poveda ..). Popov, 28 (antijoc). Khubulov, 90 + 2 (comportament nesport ..) - Yakovlev, 14 (degroșare). Tasca, 33 (antijoc).

Judecătorii: Wilco (Nijni Novgorod). Golubev (București), omul bogat (Lyubertsy).

Eugene ZYRYANKIN
de la Krasnodar

Din compoziția, astfel cum sunt definite pentru meciul Spartak antrenor, urmat în mod direct că „Spartacus“ vrea să rupă o tradiție rău. Mai degrabă tipic de trei fundasi centrali din acest sezon Yakin a decis să joace trei atacanți - dacă sunt luate în mod explicit Atac Ebert și Yakovlev. Romulus triunghiul ataca - largă - Movsisyan, de asemenea, a spus în mod clar că oaspeții vor avea nu numai grijă de pasăre nu-om, dar, de asemenea, prinde macaraua.

Dacă adăugați la această listă încă, și împodobite Kombarova, ajutând multe tactici ofensive de „Spartacus“ începe să arate exact aceeași ostroatakuyuschy.

Au avut loc, cu toate acestea, pericolul Slabiti și slăbi construcția defensivă. „Kuban“, a arătat imediat că cele două centrale, plus un suport în loc de obicei „3 + 2“ este într-adevăr plină de necazuri. În primele minute gazdele de mai multe ori a sărit în contra-volatile „patru la trei,“ „patru-cinci“ și chiar „trei-două“, și numai inerției, sloppiness lângă poarta Krasnodar nu au voie să aducă probleme la amenințări reale.

Dar, în paralel, a devenit clar că pielea costurilor de fabricație. Agresivitatea și să se concentreze pe ușile oaspeții altor oameni a adus confuzie în ordinele de protecție Kubanului, și după o pasă în careu au intrat în panică și agitație nu a putut preveni Tasca nu străpungă gol, nici o mână în aceste mingea în aftershocks net.

Sărbătoriți succes, cu toate acestea, era prea devreme: în cele două ședințe anterioare cu „Kuban“ Krasnodar „Spartacus“ a marcat, de asemenea, primul, dar în cele din urmă ambele ori avansat 2: 2. Vremurile s-au schimbat cu siguranță, dar nu atât de dramatic ...

„Kuban“, a fost triplu avantaj moral. În primul rând, în clasamentul: proprietarii au fost pe locul 4, cu vedere spre a treia, în timp ce „Spartacus“, la începutul jocului a scăzut din nou la al 9-lea. Cu toate acestea, în cazul de a câștiga într-o singură lovitură ar putea obține înainte de adversarul tău, dar cât de ușor este de a câștiga în Krasnodar a indicat deja, acest lucru este al doilea aspect. O a treia - a doua zi in plus pentru a recupera de la o ceașcă în care, în afară de o mulțime de efort a salvat Kuban și a ajuns în sferturile de finală, în timp ce spartaciștii fost consumat timp de 120 de minute pe întreaga bobina și a scăzut.

Avantajul plus total de podhlestnuvshy „Kuban“ Gol ratat foarte repede a spus, gazdele au fost mult mai proaspăt și mai rapid, a câștigat, astfel, cea mai mare parte a artelor martiale, înaintea rivalilor pe minge și, treptat, stăpânit teritoriul.

Dar momentele periculoase încă nu a fost mult. Spartak a mers înapoi și movila sunt situate la poarta, nu mai înainte care să permită „Kuban“, a alerga și de a crea un avantaj numeric, stins faulturi tactice impuls și lovituri ocazionale în mod constant pentru a prinde o margine.

Cu toate acestea, pentru a rupe echipa a trebuit să meargă cu un scor cravată. Dar „Spartacus“ norocos. În minutul adaugă, după un colț al terenului oaspeții pierde autobuzul la poarta Shunicha, el a lovit fără interferențe - și încărcate într-un abis negru Krasnodar amurg.

Contrajocul în acele momente în „Spartacus“ nu a fost - la Movsisyan nu a primit mingea, Shirokov, de asemenea, cea mai mare parte jogged pasiv în jurul perimetrului zonei sale de responsabilitate. De îndată ce nevoia a fost plecat, și posibilitatea de a ataca numărul, echipa a devenit lovind-o cu înverșunare țăranii de mijloc. Aceasta boala de vindecare roșu și alb până: verificate, numărate și trase de atacuri de retorsiune în arsenalul lor nu este disponibil, iar în fața echipei în timp ce bazându-se în întregime pe noroc și de calificare individuală.

Ei bine, da și „Kuban“ joaca in fata, deoarece este deja clar, nu merge foarte bine. Era evident că situația nemulțumit de ambii antrenori. După pauză, a fost posibil să se aștepte schimbări. Ei au așteptat, au cerut inimii. Și au venit.

Kuban a început să acționeze mai viclean, atrăgând oaspeți la centrul terenului și ruperea modulelor de securitate fragile „Spartacus“ traversele lungi. Aproape imediat a adus rezultate. rol important în Gol a jucat Ignatiev a adunat la marginea patru și se răcește, calcai, se deplasează în încălcarea Sosnina. A împușcat doar în Oliseh meu cap.

Yakin a reacționat pentru a trasa un viraj ascuțit prin înlocuirea inert Shirokova Chelstrema trăgând înainte (zona lagărului de la mijlocul primei reprize Hlushakou paza). „Spartacus“ - o activare generală. Imediat oaspeții vin în cele din urmă o pasă lungă pentru a Movsisyan, care a prins în cele din urmă mingea, el sa mutat spre linia și a aruncat mingea în zona mărcii de 11 metri. Defenders holba, a scăpat din scenă, și Promes substitut ar putea trage la poarta, fără interferențe, dar ingenios a recunoscut acest drept Chelstrem. Abilitățile individuale - și nimic mai mult.

A existat un deja vu: în această ordine, și aproape cu același intervale de timp adversarii înscrie goluri în meciul precedent Krasnodar. Dar acest sentiment a durat doar câteva minute. O rafală de roșu și alb nu este redusă proporțional, au câștigat o pedeapsă, Ebert a dat João Carlos a scăzut, și furios Chelstrem selectat erou larvy meciului la Oliseh.

Acum furios, „Kuban“ - și, fără întârziere, pentru a restabili paritate. Un alt apărători lumbago teribile „Spartacus“ a rupt mâinile în speranța Rebrov va bloca pedeapsa. Nu a fost respins. Aproape imediat, soldul ar putea leagăn din nou în favoarea gazdelor, dar Ignatiev după Balde rabat lovit în apropierea polului.

O rece Yakin a fost congelare, dar a pierdut al treilea și înlocuirea a fost exploatație. Dzyuba, se pare, foarte rău acum pierdut încrederea în coaching. O pauză pare să funcționeze structura pe altcineva a fost frică. păsări nobile Cranes, dar în acest joc și pițigoi bun.

Mai ales că „Kuban“ Păstrați împingerea, și după Popov biciuit cu poziția letală a trebuit să ciocan mingea sub bara transversală. În cazul în care a ratat ținta. Ca urmare a balde închis capul de alimentare Kulik off unghi - din nou.

Momentul decisiv, și din nou cu Popov, își are originea în minutul 88. Bulgară thrashed mingea cu toată puterea lui, a lovit mâna unui apărător, dar judecătorul a luat situația filosofic.

7.0 - Sekou și Chelstrem
pentru camere duble. Estimările „ÎS“

Apoi, un alt Khubulov lovit de departe, și Rebrov a prezentat un cadru valoros al fotografului de presă. Și nu mai schimbat. Și Krasnodar tradiție a „Spartacus“ nu este rupt.

Chasing reciproc, în numărul de bile, dar niciodată înainte, în timp ce rivalii au prins cu competitorii din tabel - și același lucru nu a putut fi eludată. „Kuban“ a devenit egal pe puncte, cu compatrioții lor de la „Krasnodar“, alb și roșu a crescut pe picior de egalitate cu până la trei vecini. Iar al treilea și al optulea rând este acum împărtășită de doar două puncte.