Juventus - Real Madrid, până la 1 aprilie, regele Spaniei a felicitat la Real Madrid, cu o victorie în finala Ligii Campionilor 2019

Punctarea timp de 20 de minute Krishtianu Ronaldu a deschis după transferul lui Daniel Carvajal pentru a muta mingea în colțul de jos distală.

La sfârșitul unei ore de joc Gonzalo Higuain prins pe sursa de Aleksa Sandro, aruncat de pe mingea, Mario Mandžukić, care, luând mingea înapoi la poartă, frumusețea fenomenal și precizia în itsshevvats toamna ondulată mingea într-un arc sub transversală.

La 61 minute după o revenire Carlo Kasemiro cu 25 de metri împușcat puternic pe poartă, mingea a atins piciorul și Sami Khedira, schimbarea traiectorie a zburat în colțul - Buffon a fost lipsit de putere pentru a ajuta echipa sa.

Trei minute mai târziu, Luka Modric de pe flancul drept în postul aproape de locul unde Ronaldo pătrunde ca o rachetă, „Shoot„portar italieni.

Perdeaua meciului înfrângerea finală a „Juventus“, a emis Marco Asensio, închizând camera de Marcelo. Până în momentul „Juventus“, a jucat cu zece oameni din eliminarea lui Juan Cuadrado, a primit un al doilea cartonaș galben, la 84 de minute.

„Real“, a câștigat Liga Campionilor pentru a 12-a oară, îmbunătățind recordul. "Milan", a câștigat turneul de 7 ori, "Barcelona", "Bavaria" și "Liverpool" - 5.

„Transformers“, a stabilit un record de notare în 60 de jocuri dreaptă, în timp ce Ronaldo a marcat golul carierei sale de 600 de ani

Jucatorii de spaniol „Real“, a stabilit un record unic de marcat cel puțin un gol în fiecare din cele 60 de meciuri oficiale ale echipei de sezon în toate competițiile, în cazul în care a fost implicat, în conformitate cu RT.

În total, jucătorii de la „Real“ va marca 173 de ori în 60 de meciuri, marcand un pic mai putin de trei goluri pe meci.

De asemenea, rețineți dubla în finala Ligii Campionilor Krishtianu Ronaldu gol marcat său în cariera sa cu numarul 600, devenind a cincea oară consecutiv cel mai bun turneu bambardirom.

„Nu voi spune că voi lucra în“ Real „toată viața - conduce ediție a cuvintelor lui Zidane -. Dar am încă un an pe un contract, și voi continua să lucreze cu echipa sezonul viitor.“

Regele Spaniei Juan Carlos I de Borbón, a vizitat vestiarul de la Madrid „Real“ după ce a învins „Juventus“ (4: 1), în finala Ligii Campionilor. El a felicitat personal echipa și antrenorul cu o a doua victorie consecutivă în turneu, a declarat că „sportul sovietic“.

¡NU TE LO PIERDAS! Juan Carlos I BAJÓ Al VESTUARIO para FELICITAR a la PLANTILLA del Real Madrid. #FinalChampionsTotal pic.twitter.com/Vv1UkB6sgd

Regele Spaniei este un fost atlet. În 1972 a participat la Jocurile Olimpice de la Munchen, unde a avut loc 15 in concursul de navigatie.