Înlocuirea antigel sintec lux oem g12 pe Aveo T250 1

Deși antigel în vasul de expansiune a fost o culoare mai normală și densitatea încă mașină de scris timp de 8 ani și 90000. Run, așa că am decis să toarne antigel proaspete!
Apoi m-am dus la Lugansk și unul este deja familiar și compania respectabila a cerut băieților un antigel bun! M-au sfătuit și am cumpărat Belorumynsky antigel GreenCool

prin Manul în sistemul Aveo 7- 7.5L și am prost luat o canistră de 10 litri), cu o marjă ca să spunem așa!
Am venit acasă și a decis să citească comentarii, după o jumătate de oră am fost în stare de șoc și a fost gata să se rupă părul și în alte locuri intime)) printr-un singur popor, au scris că au antigelul mâncat cilindru garnituri consumate, și așa mai departe și așa mai departe ! și este recenzii fine au fost din Ucraina sau România, ei erau încă cu patria Belarusului antigel și chiar și atunci mă întreb dacă valoarea canistre de 5 litri la ei 300R în România este de două ori mai scump!
Prin urmare, am luat antigel și povoz spate, a dat un oftat și relaxat)
Apoi m-am dus la bunul meu prieten în magazin „semnal“, și cu ea am ajuns la un consens care se toarnă Sintec G12 va fi cel mai mult ea!

Pe scurt despre acest antigel ...
antigel carboxilatul Sintec Lux oem G12 fabricate de cele mai noi tehnologii aditivi organici. Este o soluție de apă-glicol cu ​​inhibitori de coroziune organici, care nu conține nitriți, nitrați, amine, fosfați, borați și silicați.

Conceput pentru toate motoarele moderne, în special pentru sarcină mare, în special din aluminiu. Asigură o protecție excelentă a sistemului de răcire împotriva înghețului, coroziunea și supraîncălzirea, previne în mod eficient formarea depunerilor în canalele de răcire din compartimentul motor, radiatorul și pompa de apă.

Antigel marca Sintec livrate la liniile de asamblare ale multor auto străine, mașinile de colectare în România.
OH că este o astfel de culoare roz

Și așa, acum mai aproape de înlocuire!
Pentru a goli complet necesitatea de antigel pentru a pune masina la vale sau cricul partea din spate a mașinii!