Descrierea postului și a contractului de muncă

Seminar Corporate „Sistemul de standarde profesionale: gata de utilizare“
Registrul a acceptat standardele profesionale, cadrul legal. Pregătirea organizației la utilizarea standardelor profesionale. Tehnologia umană, în funcție de introducerea unor standarde profesionale. personalului înregistrează cerințele de management în punerea în aplicare a condițiilor de standarde profesionale. Procedura pentru armonizarea categoriilor de posturi în cadrul companiei de standarde profesionale și calificări directoare, actualizarea fișelor de post. Recrutare. procedura de refuz la angajare. Schimbarea sistemului de remunerare. Ajustarea de personal. Procedura de confirmare a calificării. Îmbunătățirea calificării angajatului, în conformitate cu standardele profesionale. Organizarea instruirii angajaților în cazul unor standarde profesionale de neconformitate. Ordinea de transfer al salariatului la o altă poziție sau încetarea unui contract de muncă ca urmare a rezultatelor evaluării.

Întrebări frecvente
REGULI
Căutare în forumuri
înregistrare
profil
Autentificare Mesaje private
Chat (Acum chat 0)

Poate fișa postului este o anexă la contractul de muncă? Și dacă da, cum se face: sunt necesare pentru a face articole de obligativitate din punct de vedere în acest caz?
mulțumesc

Suntem într-un contract de muncă instrucțiuni propisvaem în mod clar și nu numai ca parte integrantă a contractului, adică aplicația.
Deci, ea ofrmlyaetsya Anexa № 1 contractelor de muncă № 39

Asta este, de fiecare dată când gătești o nouă descriere de locuri de muncă și se aplică contractului?

De ce fișa postului a cererii la contract? Acc. Art. TC 68 de angajatori în angajarea este obligat să ia cunoștință angajatului cu cele ale organizării regulamentelor interne, a altor acte normative locale relevante pentru descrierea postului angajatului, contractul colectiv. Ie organizația a efectuat revista, care este înregistrată familiarizarea angajatului cu toate documentele de mai sus (forță juridică le dă directorului Declarațiile vulture). În acest caz, nu trebuie să pentru fiecare angajat nou (poziția unu) pozițiile de instrucțiuni de re-imprimare, toate respectă aceleași.

și avocații noștri spun că fișa postului nu poate fi o cerere la dogovru de muncă, poate un contract semnat de către cele două Laturile și un singur manual. astfel încât să puteți include doar instrucțiuni text în contractul de muncă