Cupa Davis în tenis, ceea ce înseamnă, cum să înțeleagă

Ce este Cupa Davis?

Cum este Cupa Davis?

Când a fost prima jucat Cupa Davis?

Cupa Davis - un concurs de echipe naționale bărbați în tenis. Turneul este un fel de campionat mondial.

La baza acestui concurs au existat patru studenți de la Harvard. Printre ei a fost Duayt Devis, al cărui nume mai târziu a fost numit Cupa. Prima remiză a luat trofeul în 1900. Pentru un premiu a încercat doar două echipe: Statele Unite și Regatul Unit. Au fost jucători de succes de tenis din America, printre care eu a fost Davis.

Abonează-te la Alvin Almazov: FaceBook. Instagram. Telegrama. Facebook. Twitter. Veți găsi previziuni gratuite pentru sport, fete fierbinti, umor bun și sfaturi Stele!

Turneul constant a evoluat și a câștigat popularitate. În 1979 Cupa Davis a avut loc sub auspiciile ITF (Federația Internațională de Tenis).

Acum, tragerea la sorti au participat peste 100 de echipe naționale. Toate acestea sunt împărțite în diferite niveluri și grupuri geografice (America, Europa / Africa, Asia / Pacific). Trofeul se joace 16 cele mai puternice echipe care alcătuiesc Grupul Mondial. Pentru a determina câștigătorul folosit un sistem olimpic clasic.

Echipe, a câștigat primul loc în grupurile lor, ei pot merge la nivelul următor. Grupul prima echipă pentru a termina sezonul în poziția de lider, lupta cu underdog World Group. Câștigătorul acestui joc rămâne printre cele mai puternice în sezonul următor, și se pot califica pentru a câștiga Cupa Davis. Aceleași meciuri de tranziție sunt jucate la niveluri mai scăzute.

Fiecare meci este format din cinci jocuri echipe: patru meciuri single și o baie de aburi. Pentru victoria generală trebuie să câștige un minim de trei jocuri.