Cele mai memorabile meciuri ale anului de top 10, readfootball

Acest meci va fi cu siguranță amintit pentru o lungă perioadă de timp toți fanii jocului de milioane de oameni. În 1/8 de finală ale Ligii Campionilor soarta a adus gigantii fotbalului german și italian. Meciul sa încheiat în Apenini cu un scor 2: 2, astfel încât accesul la finala ¼ jucat pe „Allianz Arena“. În prima confruntare, „Bavaria“ a luat cu ușurință la conducere, dar apoi a ratat de două ori, aproape de a pierde victoria. Acesta a fost inversat în a doua etapă, cu excepția faptului că „Old Lady“ este încă pierdut „Victor“. După 5 minute de joc, „Juventus“, a fost deja înainte de Neuer ca a mers întotdeauna dincolo de bunurile lor, pentru care a pedepsit pe portarul Pogba, a marcat într-o plasă goală. Câteva minute mai târziu Morata a făcut un solo remarcabil pe podeaua terenului și trimite pe Cuadrado. Columbian a reușit încă să pună pe cincilea punct Lama și împușcat în apropiere de colț, 0-2. Ne-am trezit „Bayern“ doar la sfârșitul jocului, primul tăiat restante Lewandowski, iar în ultimul minut Muller a transformat jocul în prelungiri. Pentru timp suplimentar „Juventus“, care a dat toată puterea timp de 90 de minute, nu a fost suficient. La 108 minute, Alcantara a marcat al treilea gol, iar două minute mai târziu, Kingsley Coman a scos toate întrebările despre câștigătorul.

Un alt meci genial, drama de salvare eroică de la ultimul minut Jürgen Klopp produs în sferturile de finală ale Europa League. Mai ales acest joc a fost faptul că specialistul german a fost juca împotriva fostei sale echipe „Borussia Dortmund“. Meciul sa încheiat 1-1 în Germania, prin urmare, în Foggy Albion „Bumblebee“ suficient pentru a trage un zero pentru trecerea în semifinale. În ciuda acestui fapt, prin minutul 10 al meciului scorul a fost 0-2, care a făcut „Liverpool“ să înscrie cel puțin trei ori pentru a trece mai departe. În prima Klopp a eșuat Jurgen secții jumătate, dar în a doua jumătate a întâlnirii a căzut goluri. „Clubul Merseyside“ a marcat de trei ori, dar a ratat de Marko Roysa, că, în acest caz, producția la un „Borussia semifinale“. Din nou Bug un dezavantaj din nou nevoie de un miracol. 90 + 1 minute Milner a decis să rupă și au așezat corturile la colțul lung, în cazul în care etajul al doilea a urcat rapid datele Lovren, trimițând mingea în colțul apropiat, 4-3.

A doua zi oamenii din Europa a cunoscut un alt meci incredibil. În cincea rundă a Ligii Campionilor română „Rostov“ a creat o senzație de bătaie giganți „Bayern Munchen“. Începe meciul pentru „München“ nu-i rău, 35 de minute, Douglas Costa a marcat mingea. Cu toate acestea, în ultimul minut al primei reprize, „albastru-galben“ egalizat. A doua jumătate a început pe scenariul de vice-campion român. După 50 minute de joc derapeze din penalty, dar după numai 2 minute Bernat a egalat. Fiind pe curaj din faptul că am reușit să înscrie de două ori, „Bavaria“, jucătorii, „Rostov“ a organizat rapid al treilea gol este marcat, gol marcat Noboa. In ultimele minute sectii Carlo Ancelotti a petrecut ofensivă masivă împotriva porților Soslan Dzhanaeva, dar nu a reușit să rupă prin portar.