Baruri Ak „cale uscată“ avangardă „și a dublat scorul în serie, inkazan

Kazan „Ak Bars“ în al doilea joc din semifinalele Conferinței de Est bate Omsk „Vanguard“ cu un scor de 0: 2, și mentor Kazan Zinetula Bilyaletdinov petrecut jocul miime ca antrenor principal în campionate și Liga Română.

În prima perioadă echipele jucat într-un ritm rapid. momente periculoase la porțile celor două cluburi nu a apărut. La mijlocul perioadei „Vanguard“, a luat inițiativa de joc. „Barca“ a început să joace în confuzie și în cele din urmă a câștigat o îndepărtare neplăcută. Cu toate acestea, patru dintre ele au făcut față cu atacul de Omsk. „Vanguard“ in playoff pe locul 14 privind punerea în aplicare a avantajului numeric, și Kazan pe joc în minoritate sunt nouă. Dar ei nu au putut să deschidă un cont Omsk mai aproape de prima pauză, cu au fost mai multe sanse de atac.

La începutul celei de a doua perioade re Kazan au fost depășiți numeric. „Barca“ au construit o linie densa de apărare și nu a permis Omsk să se alinieze în zona de atac, bate în mod constant pucul la poarta Dominik Furch. „Vanguard“ nu a putut crea un moment critic, jucând patru contra cinci din Kazan.

În perioada de mijloc Fedor Malihin a fost unu la unu cu Dominik Furch, dar nu a putut bate portar Omsk - pucul a sărit peste vizitatorii stick și a ieșit din poartă. După un minut, Stepan Zaharchuk aplicat recepția hard power împotriva ataca „Vanguard“ și, și l-au lovit în cap, el a mers la careu. Zaharchuk a câștigat o penalizare de 2 + 10 și va rata, probabil, următorul joc, pentru că este al doilea penalty pentru joc dur.

Spetsbrigada minoritare „leoparzii“ din nou nu a dat Omsk să pună în aplicare un avantaj numeric. Cinci minute înainte de perioada care se încheie a fotbalistului din America de Nord „Vanguard“ Devid Dar, pentru a opri aruncarea mingea Emil Garipova dar portarul Kazan a jucat la altitudine. Două minute mai târziu, Atte Ohtamaa aplicat frumos recepție de putere împotriva Bout, pune-l în spate. Așa cum este cazul cu arbitrii Zaharchuk au considerat că a fost antijoc și l-au trimis la careu. În a doua perioadă, echipa a aratat o lupta mare, dar scorul a rămas neschimbat - 0: 0.

La începutul celui de al treilea joc de durata de timp Omsk a venit împreună împotriva Garipova, dar nu a putut arunca mingea a jucat inexact o combinație. Un minut mai târziu, Andrei Popov însuși a creat momente periculoase în poartă adversarului. Luă pucul după fața și a aruncat un ban pe gol, dar Dominik Furch a pucul în sine.

Șapte minute înainte de prima legătură sirenă Kazan au aruncat literalmente șaibele Dominik Furch, dar nu a reușit să-l rupe. Omsk confuz de apărare, și „leoparzi“, a început să se impună adversarul său joc. După aceea, apărătorul „Vanguard“ a jucat dur împotriva Artem Lukoyanova, piciorul îi cauzează un prejudiciu, dar arbitrul nu a dat un fluier, gândindu-se că era timpul de joc. Kazan pentru prima dată un minut mai târziu, a câștigat o majoritate completă - Alexander Svitov zgâriat pucul în spatele gol Omsk, a venit de la doi apărători și cu un genunchi aruncat pe poartă. În acest caz, el a fost reținut de către stick-ul și pucul a lovit gokipera.

„Barca“ implementat imediat un avantaj numeric. Malychina lăsat singur, și a aruncat mingea și Dominik Furch a marcat de la mijlocul distantei - 0: 1. obiective importante în trei minute înainte de sfârșitul reuniunii. Malychina a devenit asistent Dzhastin Azevedo. După aceea, „Vanguard“, a scos portarul, eliberând al șaselea player-câmp. Piesa a fost minut și Omsk a luat o pauză. Finalurile complot, practic, a repetat jocul precedent: scor 0: 1, timp de 60 de secunde, jocul „6 pentru 5“. Cu toate acestea, Michal Jordan nu a dat un răspuns Omsk scor pucul. Din propria zonă, el a aruncat pucul într-o plasă gol, „Vanguard“ - 0: 2. Ca rezultat, meciul sa încheiat cu scorul de 0: 2. Cont în seria și 0: 2 în favoarea echipei „Ak Bars“ călătoresc la Kazan.