Anji, Român de Wiki fotbal, fandomului alimentat de Wikia

„Anji“ - club de fotbal românesc de la Mahacikala, vorbind în campionatul românesc. fondat

istoria juridică

Alunecarea de bronz Editare

Echipa condusa de Gadzhi Gadzhieva a arătat un joc bun la stadion acasă - doar o singura infrangere acasa a sezonului într-un meci împotriva apărarea campion al Moscovei „Spartak“ a țării. Înainte de runda finală, „Anji“ a mers la locul al treilea, iar echipa a trebuit să se întâlnească în ultimul meci împotriva unui rival direct în lupta pentru medaliile de bronz ale campionatului, Moscova „Torpedo“. Mahacikala mulțumit cu o remiză, iar la ultimul minut de pe tabela de marcaj luminata de 1: 1, dar de data aceasta arbitrul a acordat un penalti pentru handbal [9].. Penalizare a fost implementat cu succes, iar clubul a terminat pe locul 4, dar încă 4 locuri garantate o parte din „Anji“ în Cupa UEFA

= Cupa Finala România Editare

În luna mai, finala Cupei Române, în cazul în care „Anji“ sa întâlnit cu Moscova „Locomotiva“. În minutul 90, căpitanul Mahacikala Narvik Sirhan a condus echipa înainte. La 94 minute, atacantul "Locomotiva" Zaza Dzhanashiya a egalat. În timp suplimentar șefii de echipă nu a înscrie, precum și în penalty-out au fost mai multe Moscoviții 4: 3.

Plecare din Premier League = Editare

Primăvara românească etapa de campionat a clubului a început extrem de bine. Tastarea pentru 4 meciuri 2 puncte Anzhi Zenit a recunoscut locul al doilea și a ajuns într-o situație în care el nu a putut obține chiar și în zona de Cupa Europei. Tastarea în cele șapte jocuri rămase de 10 puncte Anzhi pentru tur pana la sfarsitul campionatului pentru prima dată în istoria sa, a câștigat medalia de bronz în campionatul România.