Un plan de dur un banchet festiv, DJ la petrecerea ta

Hai împreună cu tine va face aproximativ planifica un banchet festiv. Dacă aveți o nunta sau aniversare, sau poate un maraton corporativ, ai nevoie de încă o idee despre ceea ce se va întâmpla la banchet dumneavoastră. A devenit o modă de a organiza petreceri tematice: Hawaiian, pijama sau sub formă de pirați, hipsters.

Cu toate acestea, știind planul de banchet festiv, va fi posibil pentru a decora și să completeze pe gustul dvs., dar principalul „coloana vertebrală“ a sărbătorii, „axa centrală“ ei este neschimbată. Sper că nu te-am confunda complet. Pentru a începe elaborarea unui plan de banchet festiv.

Începe banchet

De obicei, banchetul începe la ora 18-19 seara, pentru a oferi oaspeților timp după locul de muncă în timp util pentru tine să sărbătoare pe. Gazdele salutat oaspeții sunt tratate la o masă de bufet deschis acoperit cu un mod special pentru începerea vacanță departe de biroul principal de la intrare și ieșire în sala de banchet. Dacă se dorește, vizitatorii îngrămădite pe el cadouri și flori stabilite într-un vaze gata.

18-30. Oaspeții sunt aranjate într-un semicerc și întâlni eroi de ocazie: mireasa si mirele sau eroul zilei. Toastmasters în sine, un DJ prezintă, și solicită personajele principale ale unui banchet festiv în numele -otchestvu. Sună muzică solemnă. După ce toate ritualurile necesare (pâine și sare pentru o nunta sau de oaspeți strigatele „La multi ani!“), Oaspeții sunt invitați la masă.

Un punct important ar trebui să fie avertizați în prealabil cu privire la ce să se gândească la oaspeții care vor sta în cazul în care. Dacă este necesar, trage o cameră în care va exista un banchet, iar pe planul de locuri pentru fiecare oaspete menționat, atunci comanda sau de a face propriile plăci (imprimare) cu numele și prenumele clienților.

Tamada spune declarația de deschidere, care se referă la scopul acestui eveniment festiv, nunta sau aniversare banchet. Tamada spune el primul pâine prăjită, sau nu unul dintre invitați, este discutat în prealabil în cadrul reuniunii preliminare cu maestrul de ceremonii. Oaspeții încep să mănânce, o gustare sau un pahar de primul pahar.

Toastmaster următor sau da unele persoane timp, la un banchet, sau începe imediat programul său. În acest timp, oaspeții potoli foamea lor, obișnuiți cu Toastmasters și mediul înconjurător. Sună muzică în liniște veselă.

Tamada începe să prezinte oaspeții într-o anumită formă de un joc care corespunde unui subiect plan de banchet festiv de pre-selectat. Oaspeții prezentate de maestru de ceremonii, spun felicitări, pâine prăjită, da cadouri.

După 30 -45 minute după începerea banchet nunta, tamada poate declara o pauza de fumat, da oaspeților posibilitatea de a merge la toaletă și împărtăși primele impresii ale festivalului. Muzica începe să sune un pic mai tare, oricine poate dansa.

După o pauză de 10-15 minute Tamada invită oaspeții pentru o masă festivă. Continuând felicitări de oaspeți, gazda este asamblat, acesta trece microfonul. Trebuie amintit faptul că mai mulți vizitatori, cu atât mai mult poate dura de salut, iar apoi o parte din Toastmasters au un plan de spectacole festive pentru a reduce ușor sau condensa, multe novice și fără experiență lider dona discotecă, lăsând invitaților, fără dans.

Toastmasters ajută oaspeții spun de-al doilea a treia a patra pâine prăjită,,. Acesta începe un bloc de cină concursuri care nu necesită oaspeții să urce din cauza mesei banchet festiv. Servit fierbinte, oaspeții bea, de a socializa. Tamada începe să efectueze concursuri active aducând un musafir pe ringul de dans. DJ pune compoziții vesele, ușor de recunoscut toate competițiile Toastmasters.

Tamada, aproximativ două ore după începerea banchetului este toți invitații de la masa de banchet pe concurs de dans. După maratonul de dans incendiare, gazda anunță un dans - o pauza de fumat. Dintre oaspeții vorbesc la masă, cineva fumat, mulți rămân la dans la discoteca internă.

După o unitate de muzică și dans scurt, gazda invită toată lumea pentru o masă de banchet vacanță, oferă posibilitatea de a felicit eroii invitatilor ocazie.

Există un bloc principal de concursuri Tamada. Concursuri selectate în conformitate cu planul de banchet festiv, concentrarea tematică. Acesta a fost în acest moment se desfășoară într-o varietate de animatori dressing, a jucat scene cu participarea invitaților. La sfârșitul acestui bloc patruzeci de minute disco, cu hit-uri interne și externe.

După discoteca, gazda deține din nou competiții, oferă oaspeților spun cuvântul. Conferință continuă îndura desert. În cazul în care nunta, apoi vinde tort, mirându primul-născut, arunca jartieră și buchet. După aceea, tamada anunță din nou discotecă. DJ de joc hit-uri, încercând să păstreze oaspeții pe ringul de dans, atâta timp cât este posibil.

Ultimul bloc include o varietate de melodii de băut, casa familială a părinților, gazda spune un toast să mulțumesc tuturor pentru vacanță, spunând la revedere. Începe partea finală a discoteca.

Aceasta este o schiță aproximativă a unui banchet festiv. Dacă se dorește, tamada la întâlnirea personală, pentru a oferi pentru a schimba una sau cealaltă parte a serii, dar, practic, totul merge conform acestui scenariu. Rau sau bun este, eu nu pot judeca, dar, practic, toate activitățile au loc în cadrul acestui plan un banchet festiv.