Egal în fotbal

Care este remiză în fotbal?

Cât de des meci se încheie cu o remiză?

Câte echipe obține puncte pentru o remiză?

Desenați - rezultatul unui meci de fotbal, în cazul în care câștigătorul nu este dezvăluit. În acest caz, afișajul va fi întotdeauna aceleași numere de pe ambele părți.

Abonează-te la Alvin Almazov: FaceBook. Instagram. Telegrama. Facebook. Twitter. Veți găsi previziuni gratuite pentru sport, fete fierbinti, umor bun și sfaturi Stele!

Egal - rezultatul cel așteptat al meciului, care încă se întâmplă foarte des. O remiză este dificil de prezis, deoarece majoritatea fanilor tind să dea preferință una dintre echipe. În cazul în care meciul se termină cu o cravată, echipele primesc un punct. E mai bine decât nimic, dar victoria este încă și mai de preferat, astfel încât echipele de multe ori preferă să își asume riscuri, să smulgă complet de trei puncte. Când vine vorba de meciurile knock-out, jocul nu se poate termina la egalitate, deoarece câștigătorul trebuie să fie determinată necesar. Într-un astfel de caz este atribuit încă două reprize a cate 15 minute. Dacă ei nu au evidențiat câștigătorul - este atribuit o serie de sancțiuni.

O remiză fără goluri marcate, de regulă, nu-mi place publicul. Aceste meciuri se plictisesc. Dacă ambele echipe au marcat mai mult de două goluri, atunci o cravată se numește luptă. Istoria unei astfel de fotbal, cunoscut sub numele de 3: 3, 4: 4, etc. După cum puteți vedea, chiar si meciul sa terminat la egalitate se poate dovedi foarte interesant.