Cum de a deveni primul fiind penultima

În clubul „Gippopo“ a găzduit cea de a doua etapă a Campionatului deschis al regiunii Volgograd.

În acest moment, regulile turneului a fost „împușcat“. Cu alte cuvinte - sistem pas. 33 concurent (femei, a jucat cu un handicap de 10 puncte de partid), în calificarea 6 partide a determinat primele 24, care va continua să lupte. Dintre acești sportivi, primele șase vor primi imediat un loc în semi-finale, în următorii 6 - în sferturile de finală, în timp ce celălalt a continuat să lupte în a opta. În fiecare dintre aceste etape, cu excepția punctelor acumulate anterior, jocul dintre cele două părți și suma lor, cei șase lideri au fost pe. A fost doar în final, a luat în considerare cele două jocuri. Astfel, chiar și 24 minute în etapa preliminară, ar putea fi în finală și câștiga.
ulei de 35-picior pe pentru multe căi a fost destul de confortabile. Zece sportivi au jucat pentru 200 de puncte în medie, șapte mai mult peste 190. Și chiar 24-lea rând a fost o luptă disperată. Iar disputa dintre Sergeem Karpovym și Aleksandrom Guschinym (cel mai vechi participant la turneu) a decis doar un singur pin în favoarea lui Karpov. Și doar 8 puncte nu sunt suficiente pentru Alexander Merzlikin.

Între timp, tocmai a devenit Karpov cauzator de probleme în etapa următoare. 204 și 227 de puncte, fără probleme l-au dus la locul al doilea din 1/8 de finală. În spatele lui este terminat candidat surdolimpiyskuyu pentru echipa națională Denis Famin, care a fost în calificare 23-lea! Dar, ca o dezamăgire - jocul Arthur Egozaryana. El a terminat doar al 10-lea și inconfundabilul a părăsit turneul devreme. Vasile ar trebui să fie supărat și Tarapatin. Bătând în primul lot de 220 de puncte, al doilea a pierdut toate avantajele sale - 135 de puncte și locul de mai jos.
În trimestru a continuat să surprindă toată lumea Karpov. El a jucat din nou rezultat ridicat și de mijloc 212 de puncte înapoi de la al doilea rând, lansat în etapa următoare. Din nou, a fost compania Famin! Acesta este modul în outsideri calificări. Aici „au fost respinse» un număr de jucători care sunt considerați ca posibili câștigători - Marina Weinman, maneta Dimitri Khalansky Maxim.

Dacă Karpov nu a avut suficiente forțe pe semi-finale, Famin a continuat seria sa, până la finala cu un al doilea loc, jucând o medie de 208,5. El a fost singurul finalist care a avut loc in calificari ca urmare a noua. Împreună cu el, să conteste premiile dus la Peter Marchenko Alla Liholaj Alexei Bezotosny, Andrey Belov Vyacheslav Laptev.

Lupta în finala de campionat avansat de-a dreptul. Marchenko și Famin rupt departe de urmăritori. În al treilea rând, cu o marjă de 13 puncte de la Alla Liholaj, Alexey terminat Bezotosny. Dar liderii au același număr de puncte pe suma celor patru partide! În conformitate cu reglementările un „glonț de aur“, competiție de așteptare pentru ei, la fel ca în fotbal - o serie de sancțiuni. Ei au trebuit să joace trei cadre pentru a determina câștigătorul. În primele două bătut în grevă. În al doilea Marchenko, prima lovitură a bătut 8 Famin - 7. Dar „dobivku“ Marchenko „tăiat“ un pin și Famin a bătut toate cele trei sale, care a adus victoria la sosire etapă de calificare 23-lea!
După două etape, în clasamentul masculin plumb Marchenko Bezotosny și Belov, care a ocupat același loc atât de ori - al doilea, al treilea și al patrulea. Femeile în fața Marina Weinman și Alla Liholaj.

În fotografie: Peter Marchenko Denis Famin, Alexei Bezotosny

CE „Gippopo“ a cincea etapă Campionatul deschis al regiunii Volgograd pe sportul de bowling.

A cincea etapă a campionatului a fost înlocuit de liderul clasamentului general din categoria bărbaților. Acum, singurul lider a fost Alex Bezotosny. Dar câștigătorul mai târziu și separat.

În București, România a avut loc campionatul de bowling în sport.

În prima zi a competițiilor a avut loc concursuri individuale. Cel mai bun printre Volgograd a fost Peter Marchenko, care cu un rezultat mediu.

Concursul au participat 27 de sportivi de la Volgograd, Volga, Kamyshin și Elista. Mai întâi a fost jucat de calificare și apoi top 24 privind suma.

Mai mult de cincizeci de sportivi din întreaga țară au participat la aceste competiții majore în sportul de bowling.

La turneul, în afară de lansatori Volgograd și Voljskii și Kamyshin, au adunat sportivi din Moscova, Nijni Novgorod, Stavropol, Lermontov, Vladikavkaz.

În clubul de divertisment „Gippopo“, a trecut de-a treia etapă a Campionatului deschis al regiunii Volgograd pe sportul de bowling.

Pe de start au existat 35 de sportivi care au reprezentat Volgograd, Voljskii, Kamyshin și Moscova. Sase femei au jucat împreună cu bărbații în aceeași grilă turneu, primind fiecare.

El a dat startul noului sezon al Campionatului deschis al regiunii Volgograd.
A terminat campionatul zecea parte din regiunea Volgograd.
În Novorossiysk a fost etapa finală a „Tour de sudul România“

În primele șase etape, dintre care două au avut loc în Volgograd, câștigătorul a fost membru al echipei naționale surdolimpiyskoy moscovită Alexei Drozhbin.

CE „Gippopo“ a fost penultima etapă a Campionatului deschis al regiunii Volgograd

Înainte de sportivi și sportivi linia de sosire, în special cei care pretind titluri și medalii, era necesar să se mențină cel puțin lor.

București a fost Cupa Federației Bowling România printre veterani.

În categoria de sex feminin au fost Volgogradki Alla Liholay, Marina Weinman Ivanov, Olga. În bărbați - Vyacheslav Laptev și Alexander Gushchin.

Cea de a opta etapă a câmpului Open Cup a exacerbat lupta pentru titlu.

Competiția a avut loc în mod tradițional în centrul de divertisment „Gippopo“ colectate 30 de sportivi din orașul-erou al Volga, Kamyshin și Elista.

Federația regiunii sportive Bowling Volgograd a avut loc a șaptea etapă a Campionatului deschis al regiunii.

În afară de Volgograd Concursul au participat sportivi din Volga, Kamyshin și Elista, precum și membri și candidați ai echipei naționale a surdolimpiyskoy România.

„Cupa Gippopo“ a reunit 64 de sportivi din 15 română și 2 orașe ucrainene.

Marele eveniment a fost temporizat pentru a 10-a aniversare a clubului „Gippopo“ și a fost o parte a etapei a patra a „Turului sudul România.“ Concursul a fost participat imediat.

CE „Gippopo“ a luat a șasea etapă a Campionatului deschis al regiunii Volgograd.

Vacanță de vară au făcut ajustări în componența participanților, și de această dată turneul au participat doar 32 de atlet. Vacanță, călătorie, desigur, uneori schimba.

Federația regiunii sportive Bowling Volgograd a avut loc etapa a cincea Campionatul deschis al regiunii.

36 de sportivi care au jucat turneu colectate în calificarea 24 permite de a doua etapă a competiției. Rețineți că, în bărbați săptămâna trecută.

În București, România a încheiat Campionatul.

În competiția pe echipe de 17 echipe au participat la cinci. Aici Volgograd echipa „Sakses“ a avut loc a șaptea. Rezultatul mediu pentru echipa - 199,2 puncte.

Volgograd perechea abia nu a rezistat medalii.

În București, România continuă să bowling sport campionat.
Joi, medaliile au fost jucate la dublu.

În București, România a început campionatul în sportul de bowling.

În prima zi a campionatului au jucat medalii în clasamentul individuale. Regiunea Volgograd a reprezentat doar câștigător de sex masculin - investiții private.

regiune Federația de sport Bowling Volgograd a avut loc în centrul de divertisment „Gippopo“ etapa a patra a Campionatului deschis al regiunii.

Etapa văzută în primul rând ca o echipă de formare pentru campionat echipa pe teren a țării, care va avea loc la începutul lunii mai, în București.

Acesta a trecut campionatul regiunii Volgograd în perechi.

16 cupluri au participat la campionatul regional în sportul de bowling. Pentru a spori concurența, sa decis să dea 5 puncte handicap pentru cei care nu participă.