Barcelona - Barcelona - 22 cum să joace în finala Cupei Spaniei mai, de capetele video

Ieri, pe la stadionul 22 mai la Madrid „Vicente Calderon“ a fost ultimul meci la Copa del Rey între „Barcelona“ și „Sevilla“. Catalanii, care au câștigat anterior campionatul național, iar cu o zi înainte au fost în măsură să emită un „aur“ dublu. La rândul său, „Sevilla“, a câștigat anterior Europa League și a fost în măsură să demonstreze un meci de fotbal bun în Cupa.

După cum a jucat, „Barcelona“ - „Sevilla“, pe 22: rezultatul meciului pentru Cupa Spaniei, de

Săptămâna trecută, „Sevilla“ a eșuat pentru a treia oară la rând pentru a câștiga Europa League, deci cu încredere în abilitățile lor de a obține pregătit pentru meciul de Copa del Rey împotriva unui adversar foarte fără compromisuri în persoana „Barcelona“. Cu toate acestea, a fost catalanii păreau favorite clare ale meciului viitoare, în calitate de experți, pare să fi bazat pe meciurile anterioare ale acestor echipe.

„Sevilla“ pe tot parcursul meciului pe 22 mai, arata mult mai bine decât „Barcelona“, dacă te uiți la 90 de minute. În special, echipa a avut câteva momente bune pentru a imprima porțile catalanilor. De exemplu, puteți face referire la ora la 50 în minutul când Banega a lovit bara. De asemenea, trebuie recunoscut faptul că „Barca“ a ratat câteva puncte pentru un scop, atunci când, de exemplu, de două ori din lovitură liberă al lui Messi este bine împușcat, Rami a jucat pe mâini mari.

Nu am putut ajuta, „Sevilla“ și Yevgen Konoplyanka, care a apărut pe teren în minutul 77. Cel mai mare impact asupra jocului a avut o deleție, atunci când pentru prima dată în minutul 36, Javier Mascherano a primit un cartonaș roșu direct pentru o ultimă speranță fault, fapt care ia determinat „Leopard“ pentru a juca întregul doua jumătate în minoritate.

Cu toate acestea, în timp prejudiciu, care a fost desemnat pentru contul 0: 0 pe tabloul de bord zece oameni au rămas și „Sevilla“, care a condus pe Ever Banega. El nu a permis Neymar să sară la o întâlnire cu portarul.

În plus-inning, atunci când au fost echilibrat de lineups, avantajul mutat la partea de „Barcelona“. Aparent, jocul, „Sevilla“ oboseala de impact care au acumulat după finala Ligii Europa împotriva „Liverpool“. Această situație sa grăbit să profite de Messi, care a trimis transferul la centrul terenului mingea în amenzi altcuiva, în cazul în care Alba. El a avut nici o dificultate cu o singură atingere pentru a rupe în colțul de departe de jos.

„Sevilla“ nu a putut găsi puterea de a încerca să câștige. Mai mult decât atât, la 121 minute, Daniel Carris a părăsit echipa sa cu nouă oameni, iar un minut mai târziu, Neymar a stabilit scorul final al meciului - 2: 0 în favoarea „Barcelona“, care a câștigat Copa del Rey.

Evidențiați orice piesă direct în text și apăsați pe Ctrl + Insert
sau copia codul gata:

Ieri, pe la stadionul 22 mai la Madrid „Vicente Calderon“ a fost ultimul meci la Copa del Rey între „Barcelona“ și „Sevilla“. Catalanii. Citește mai mult »